افشاگری یک فعال اماراتی؛ جزئیات جدید از زندان‌های مخوف امارات

 

نگام ، بین الملل _ یک مخالف و فعال اماراتی ساکن ترکیه در پست‌های توئیتری خود وضع زندان‌های مخوف امارات و اسامی و مدت محکومیت زندانیان سیاسی در این کشور را توصیف کرد.

به گزارش اعتماد آنلاین «حمد الشامسی» فعال اماراتی در پست های توئیتری خود اعلام کرد که زندانیان اماراتی در زندان های این کشور در شرایط بسیار بدی به سر می برند.

 

وی در ادامه افزود: اکثر این افراد به خاطر عضویت در جمعیت اصلاح امارات که سال ۱۹۷۴ در امارت نشین راس الخیمه تأسیس شد، زندانی هستند. در میان این زندانیان، مسئولان پیشین دولتی، اساتید دانشگاه ها، حقوقدانان، روزنامه نگاران و فعالان جامعه مدنی امارات دیده می شود.

 

از مهم ترین افرادی که الشامسی از آنها نام برده، می توان به «عبدالسلام درویش» مشاور دادگاه دبی، «عیسی خلیفه السویدی» مدیر پیشین بخش آموزش ابوظبی، «محمد الرکن» استاد حقوق، «سالم عبدالله ساحوه» دبیر کل شورای نفت الشارجه و «احمد الزعابی» مدیر بازرسی قضایی ابوظبی اشاره کرد.

 

مقام های اماراتی مدت هاست که ده ها شهروند را در زندان های وابسته به دستگاه های امنیتی زندانی کرده اند؛ این افراد خلع تابعیت و حقوق اولیه آن سلب شده است.

 

به دلیل بایکوت خبری مقام های اماراتی، جزییات دقیقی از زندانیان این کشور و شیوه تعامل مقام های ابوظبی با زندانیان در دست نیست اما به گزارش نهادهای حقوق بشری، فعالان مدنی و سیاسی در این کشور حاشیه خلیج فارس به جرم اصلاحات و آزادی بیان زندانی می شوند و در معرض انواع شکنجه ها قرار دارند.