اقدام معاون حناچی برای تعمیرات مسجد ارک!/ حمایت از مجلس منصور ارضی با پول مردم؟

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، در حالی که این‌ روزها بسیاری از دلسوزان مردم و به ویژه فعالان حوزه سلامت نگران تبعات برگزاری مراسمات عزاداری بدون رعایت موازین بهداشتی و به‌خصوص در فضاهای مسقف در ایام محرم هستند، معاون شهردار تهران اعلام کرده که شهرداری در حال تعمیر مسجد ارک تهران است و تلاش می‌کند این مسجد را تا قبل از ماه محرم آماده‌سازی کند‌ تا حاج منصور ارضی بتواند مجلس خود را در دهه اول محرم برگزار کند!

به گزارش کانال تلگرامی شهر ما ، مسجد ارک تهران سالهاست به محل برگزاری هیات حاج منصور ارضی تبدیل شده و همواره در مراسمات خاص مذهبی همچون شب‌های ماه رمضان و دهه اول محرم به محلی برای مراجعه حجم قابل توجهی از افراد تبدیل شده که به عنوان ‌”پامنبری‌های حاج منصور” شناخته می‌شوند. فضای این مسجد همیشه جوابگوی همه مراجعان نیست و در نتیجه در اکثر مراسم‌ها جمعیت در پیاده‌رو، پارک و بعضا خیابان‌های اطراف نیز حضور می‌یابند.

در ماه رمضان امسال، برنامه‌های منصور ارضی، در حالی که اکثرا در فضای باز هم انجام می‌شد، چند شب بیشتر ادامه نیافت و با دستور ستاد کرونا و اقدام پلیس، تعطیل شد. حالا در شرایطی که تهران به لحاظ شیوع کرونا در وضعیت بدتری قرار دارد، صفا صبوری معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از تلاش برای پایان یافتن عملیات بازسازی زیرزمین مسجد ارک خبر داده است.

وی به همراه مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق که مجری این تعمیرات است، از مسجد ارک بازدید کرده و اعلام کرده که “سنگ‌کاری ستون‌های زیرزمین در حال اجرا است و مجموعه سازمان عمرانی مناطق تمام تلاش خود را به کار بسته است تا زیرزمین مسجد ارک برای بهره برداری در ماه محرم آماده شود.”

فارغ از این پرسش بی‌پاسخ که اساسا شهرداری تهران چرا باید در بین اولویت‌های متعدد دیگری که نیاز عموم شهروندان تهرانی است، برای تعمیرات یک مسجد هزینه کند و آیا این کار متولی دیگری همچون سازمان تبلیغات و امور مساجد و … ندارد، و فارغ از پاسخ پرسش دوم که در این بین مسجد ارک چه برتری بر هزاران مسجد دیگر دارد که معاون حناچی اجرای تعمیرات آن را برعهده گرفته است؛ جا دارد از آقای حناچی و همکارانش بپرسیم که آیا به تبعات تلخ حضور جمعیت در فضای مسقف و بسته اندیشیده‌اند و مسئولیت به خاطر افتادن جان و سلامتی افراد را می‌پذیرند؟