الکاظمی: از آمریکا و ایران خواستیم از تصفیه حساب در عراق دوری کنند/ چالش‌هایی که پیش‌رو داریم، همچنان پررنگ است/ توافق میان ایران و امریکا برای منطقه نیز تعیین‌کننده است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر تصریح کرد از امریکایی‌ها و ایرانی‌ها خواستیم تا عراق را از تصفیه حساب‌های خود دور نگه دارند.

الکاظمی در گفت‌وگو با روزنامه ایتالیایی «لاریبوبلیکا» اظهار داشت: ما از لبه پرتگاهی که عراق در نتیجه رخدادهای پاییز سال ۲۰۱۹ میلادی به سمت آن در حال حرکت بود، دور شدیم اما چالش‌هایی که پیش رو داریم، همچنان پررنگ است.

وی گفت: گروه تروریستی داعش همچنان خطری برای عراق محسوب می‌شود و این گروه در تلاش برای ساماندهی به عناصر خود است اما دیگر تروریست‌ها قادر به کسب پایگاه و موقعیت جغرافیایی نیستند، ما ضربات مهمی به آنها وارد کردیم و شماری از رهبران این گروه را به هلاکت رساندیم.

الکاظمی در پایان گفت: توافق میان ایران و امریکا بسیار حائز اهمیت است و برای منطقه نیز تعیین‌کننده است، من بر این باورم که این توافق قابل تحقق است، موفقیت‌آمیز بودن مذاکرات وین، تاثیر مثبتی بر منطقه خواهد داشت همچنین در راستای ثبات عراق نیز خواهد بود.