امامزاده هایتان را باید خودتان خراب کنید!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – ✍️مجید مرادی رودپشتى

وزیر خارجه دولت ابراهیم رئیسی در جمع اصحاب رسانه از مصوبه مجلس یازدهم در مورد برجام به عنوان مانعی بر سر راه مذاکرات احیاء آن یاد کرد.

وزیر تازه کار خارجه البته نگفت که آیا این مصوبه (اقدام راهبردی مجلس تمام اصولگرای فعلی) خوب است یا بد؟ او قبلا این مصوبه را لازم الاجرا دانسته و در نخستین اظهارات خود پس از رسیدن به وزارت و در گفتگو با مقامات اروپایی بر اجرای دقیق این مصوبه تاکید کرده بود.

مصوبه اقدام راهبردی مجلس همان گونه که رئیس جمهور سابق دکتر روحانی بارها به صراحت و کنایه گفت چوب لای چرخ مذاکرات احیای برجام گذاشت. دولتیان جدید هم همین را دیریازود خواهند فهمید.

آن کسانی که این مصوبه را تصویب کردند دولت روحانی را به قافیه ای تنگ انداختند و خواسته اشان بر خلاف ادعایشان نه وادارسازی طرف مقابل به عقب نشینی، بلکه بی اعتبار کردن دولت روحانی در حساس ترین مراحل مذاکره و تحمیل زیان روزانه صدمیلیون دلاری به کشور بود.

همان مجلس انقلابی، دیروز در برابر اقدام دولت رئیسی که اجازه سرویس تجهیزات بازرسی را به آژانس داد و قانون اقدام راهبردی مجلس را نقض کرد هیچ واکنشی نشان نداد جز فریدون عباسی رئیس سابق انرژی اتمی در زمان احمدی نژاد که اکنون نماینده مجلس است بل لحنی شرمسارانه و آهسته هشدار داد این توافق نامحدود اشتباه محض است، فریب نخورید؛ همکاری با آژانس باید قطع شود.

حال یک دولت انقلابی داریم با مجلسی انقلابی که اقدام راهبردی انقلابی اش راه را بر هر گونه تعامل با آژانس بسته بود. دولت برای بهبود اوضاع اقتصادی چاره ای جز تعامل با مجامع جهانی و احیای برجام ندارد و همانند دولت احمدی نژاد خواهان پیوستن به اف ای تی اف خواهد شد و گرنه با بحران مواجه خواهد شد. عجیب است که حتی دولتی که شورای امنیت را به صدور قطعنامه علیه ایران تا پاره شدن قطعنامه دانش تشویق می کرد فهمیده بود که باید به اف ای تی اف پیوست اما مجمع تشخیص مصلحت نظام هنوز به این ضرورت پی نبرده است.

قبلا به رئیس جمهور جدید توصیه کردم که شعارهای تبلیغاتی اش را فراموش کند و اکنون باید به او تبریک گفت که گول شعارهای خودش را نخورده و قانون مزاحم مجلس را نادیده گرفته است.

هر گنبدی امامزاده نیست و چه بهتر کسانی که این قانون نماها را علم کردند خودشان تخریبش کنند. رئیس جمهور انقلابی بهتر از پس تخریب این امامزاده بیژن ها بر می آید.