امیرحسین محمدی فر؛ تداوم اعتصاب غذا و ضرب و شتم از سوی زندانیان غیرسیاسی

پایگاه خبری / تحلیلی نگامروز یکشنبه و در پی بروز درگیری بین امیرحسین محمدی فر, فعال رسانه ای محبوس در بند ۴ زندان اوین با تنی چند از زندانیان غیرسیاسی که منجر به ضرب و شتم این زندانی سیاسی شد بنا به دستور رئیس سالن و مسئولان زندان اوین امیرحسین محمدی فر در عین اینکه یازدهمین روز از اعتصاب غذای خود را پشت سر می گذاشت به سالن مشابهی تبعید شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز یکشنبه ۲۳ تیرماه ۱۳۹۸, امیرحسین محمدی فر, فعال رسانه ای و عضو هیئت تحریریه نشریه اینترنتی گام, محبوس در بند ۴ زندان اوین, در حالی یازدهمین روز از اعتصاب غذای خود را پش سر گذاشت در پی درگیری و ضرب و شتم از سوی زندانیان جرائم غیرسیاسی, بنا به دستور رئیس و مسئولان زندان اوین به سالن دیگری در بند۴ زندان اوین منتقل شد. امیرحسین محمدی فر و همسرش ساناز الهیاری, زوج فعال رسانه ای, از تاریخ ۱۳ تیرماه ۱۳۹۸, در اعتراض به محرومیت از عدم قبول وثیقه از سوی “محمد مقیسه”, قاضی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران و همچنین ممانعت از اعزام ساناز الهیاری به مرکز درمانی خارج از زندان دست به اعتصاب غذا زدند.

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ طی این درگیری تعدادی از زندانیان سیاسی از جمله آرشام رضائی و امیر امیرقلی نیز از امیرحسین محمدی فر حمایت کرده و پس از ضرب و شتم امیرحسین محمدی فر, بنا به دستور رئیس بند ۴, امیر امیرقلی به همراه امیرحسین محمدی فر بعنوان تنبیه به سالنی دیگر در بند ۴ زندان اوین منتقل شدند. تداوم عدم رعایت اصل تفکیک جرائم در زندانهای ایران در حالی است که در تاریخ ۲۰ خردادماه ۱۳۹۸, علیرضا شیرمحمدعلی, زندانی سیاسی محبوس در پیت ۱ سالن ۱۱ زندان تهران بزرگ از سوی ۲ زندانی متهم به قتل و موادمخدر با بیش از ۲۰ ضربه کارد کشته شد!