امیرسالار داوودی, وکیل دادگستری به طور قطعی به تحمل ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام “مصطفی ترک همدانی”, وکیل دادگستری که وکالت پرونده “امیرسالار داوودی”, وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر را به عهده دارد از قطعی شدن حکم ۳۰ سال حبس تعزیری و تحمل ۱۱۱ ضربه شلاق که پیش از این توسط دادگاه انقلاب تهران صادر شده بود خبر داد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز چهارشنبه ۹ مردادماه ۱۳۹۸, “امیر سالار داوودی”, وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر که پیش از این توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست “ابوالقاسم صلواتی” از بابت اتهامات “تشکیل گروه و کانال تلگرامی به قضد براندازی نظام”؛ “همکاری با دول متخاصم از طریق مصاحبه با شبکه تلویزیونی صدای آمریکا”, “تبلیغ علیه نظام”, “توهین به مقامات قضائی” و “توهین به رهبری” در مجموع به تحمل ۳۰ سال حبس تعزیری و تحمل ۱۱۱ ضربه شلاق محکوم شده بود بنا به آنچه مصطفی ترک همدانی, وکیل امیرسالار داوودی منتشر کرده حکم صادره توسط دادگاه بدوی برای امیرسالار داوودی قطعی و با توجه به ماده ۱۳۴ از قانون مجازات اسلامی, مجازات اشد یعنی ۱۵ حبس تعزیری برای این وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر لازم الاجرا می باشد. 

براساس این گزارش, “مصطفی ترک همدانی”, با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود اعلام کرد: “امروز مطلع شدم که حکم ۳۰سال زندان «۱۵سال قابل اجرا» امیرسالار داوودی، وکیل محترم دادگستری قطعی شده است. تمام تلاش حقوقی و قانونی را بکار خواهیم بست تا با استفاده از اختیارات رییس قوه قضائیه و دادستان تهران این حکم نقض شود”.

 “امیر سالار داوودی” که پیش از این از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران مورد محاکمه قرار گرفته بود از بابت اتهامات “تشکیل گروه و کانال تلگرامی به قضد براندازی نظام”؛ “همکاری با دول متخاصم از طریق مصاحبه با شبکه تلویزیونی صدای آمریکا”, “تبلیغ علیه نظام”, “توهین به مقامات قضائی” و “توهین به رهبری” در مجموع به تحمل ۳۰ سال حبس تعزیری محکوم شده است که با توجه به اعمال ماده ۱۳۴ از قانون تجمیع جرائم ۱۵ سال از مجموع حکم صادره لازم الاجرا میباشد. 

لازم به ذکر است که در زمانی که حکم ۳۰ سال حبس تعزیری و ۱۱۱ ضربه شلاق به امیرسالار داوودی ابلاغ شده بود این وکیل دادشگرتی و فعال حقوق بشر اعلام کرده بود که به حکم صادره توسط دادگاه بدوی اعتراض نخواهد کرد. و دلیل این امر را عدم قبول روند دادرسی بر پرونده و محرومیت وی از حق دادرسی بیطرف و فرمایشی بودن حکم صادره از سوی دادگاه انقلاب تهران بوده است. 

لازم به ذکر است, امیرسالار داوودی طی ۲ جلسه دادرسی که جلسه اول در تاریخ های ۲۸ فروردین ماه و جلسه دوم نیز در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ماه سالجاری از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران با ۹ اتهام امنیتی مورد محاکمه قرار گفته بود.