امیر سالار داوودی براساس نوشته‌هایش در تلگرام و اینستاگرام متهم به دو اتهام شده است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – امیر سالار داوودی براساس نوشته‌هایش در تلگرام و اینستاگرام متهم به دو اتهام شده است

وکیل امیرسالار داوودی وکیل دادگستری که از تاریخ ۱۷ آذر در بازداشت به سر می‌برد به کمپین حقوق بشر در ایران گفت کیفرخواست موکلش صادر و پرونده به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب منتقل شده است. به گفته وحید مشکانی فراهانی، آقای داوودی براساس کیفرخواست صادره متهم به دو اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به مقامات» است.

وحید مشکانی فراهانی به کمپین گفت او هفته گذشته امیرسالار داوودی در زندان ملاقات داشته و «بخشی» از کیفرخواست را نیز مطالعه کرده است. این وکیل دادگستری درباره مستندات دو اتهامی که به امیرسالار داوودی وارد شده گفت: «مبنای این دو اتهام مطالب او در کانال تلگرامی بدون روتوش و صفحه‌اش در اینستاگرام است.»

به گفته فراهانی، آقای داوودی در ملاقات هفته گذشته وضعیت روحی و جسمی «خوبی» داشته ولی همچنان در بند ۲۴۱ زندان اوین به سر می‌برد.

آقای داوودی تاکنون وکیل پرونده بسیاری از متهام سیاسی و عقیدتی از جمله زینب جلالیان زنداین کرد محکوم به حبس ابد است و سال‌ها تلاش کرد تا به خانم جلالیان مرخصی درمان برای بیماری چشمش داده شود که بی‌نتیجه ماند.

امیرسالار داوودی پیش از بازداشت در یک کانال تلگرامی به نام «بدون روتوش» نظراتش را در مورد مسایل صنفی در حوزه وکالت می‌نوشت که از روز ۲۱ نوامبر به روز نشده است.

امیرسالار داوودی در تاریخ ۲۹ آبان ۹۷ در محل کارش بازداشت شد و تاکنون بازداشت موقت او برای چندین بار تمدید شده است. آقای داوودی تاکنون وکیل پرونده بسیاری از متهمان سیاسی و عقیدتی از جمله زینب جلالیان زنداین کرد محکوم به حبس ابد است و سال‌ها تلاش کرد تا به خانم جلالیان مرخصی درمان برای بیماری چشمش داده شود که بی‌نتیجه ماند.

از بهار تا پاییز ۹۷ هشت وکیل به نام‌های نسرین ستوده، آرش کیخسروی، قاسم شعله سعدی، محمد نجفی، پیام درفشان، فرخ فروزان، هدی عمید و امیرسالار داودی بازداشت شدند که از بین آنها سه نفر، پیام درفشان، فرخ فروزان و هدی عمید تاکنون با قرار وثیقه آزاد شده‌اند.