انتخاب مسئول ستاد انتخابات قالیباف به عنوان مدیرعامل مترو!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، هنگامی که مناف هاشمی از مدیران دوران ریاست قالیباف در شهرداری تهران به عنوان معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار اصلاح‌طلب وارد سیستم مدیریتی اصلاح‌طلبان شد و همگان سکوت کردند، تصورش دور از ذهن نبود که روزگاری نه چندان دور مدیران دوره گذشته نیز دوباره به کارزار ریاست برگردند.

در این چند ماهی که مناف هاشمی بر صندلی معاونت حمل ونقل تکیه زده، بررسی انتصاباتش نشان می‌دهد که سعی کرده روسای شرکت‌هایش را از تیم آشنا به مسائل مالی انتخاب کند اما حالا خبر رسیده که در صدد تغییرمدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران است، آن‌هم چه تغییری!

شنیده‌ها حاکی از آن است که مناف هاشمی می‌خواهد همکلاسی “الیاس قالیباف” در مدرسه مفید را به جای فرنوش نوبخت مدیرعامل فعلی شرکت بهره برداری مترو بگذارد. البته لیست ارادت این مدیر جدید به همکلاسی بودن با الیاس قالیباف محدود نمی‌شود چراکه وی مدت‌ها سرپرست و قائم مقام اداره کل انتصابات شهرداری بوده است.

همکلاسی دیروز الیاس قالیباف، رفیق گرمابه و گلستان عابد ملکی شهردار پیشین منطقه ۱۲ که اصلاح ناموفق محله هرندی در کارنامه کاری وی ثبت شده، نیز هست.

این مدیر جدید که بردارزاده یکی از سرداران نیروی دریایی سپاه است، طراح و نیروی اصلی کارهای انتخاباتی شخص محمدباقر قالیباف در شهرداری بود که با تمرکز بر مناطق سعی در تیم سازی و شبکه سازی در سطح مناطق و شهرداران نواحی داشت.

حالا جای سوال است که مدیران و اعضای شورای اصلاح‌طلبان که مردم با رای میلیونی خود به آنها اعلام کردند که خواستار اصلاح رویه‌های قبلی هستند چرا، چطور و با چه بهانه‌ای یک مدیر دوره گذشته که اتفاقا تنها ارتباطش با مترو قرار گرفتن سفارشی در میان اعضای هیات مدیره بوده، چگونه می‌خواهد در سازمانی کلیدی شرکت بهره‌برداری مترو با آن همه حاشیه منصوب شود.