انتخاب نا امید کننده شورای شهر ششم

پایگاه خبری / تحلیلی نگامانتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر تهران امید های فراوانی در بین شهروندان و خانواده مدیریت شهری بوجود آورد.

منتخبین با تجربه و دارای سوابق ارزشمند در حوزه مدیریت شهری نوید روزهای خوبی برای تهران می دادند و موضع گیری خوب اعضای شورای اسلامی شهر تهران از جمله اداره غیر سیاسی و مدیریت صرفا کارشناسی و تخصصی مورد استقبال کارکنان بدنه شهرداری قرار گرفت.

با اعلام نام زاکانی بعنوان شهردار پایتخت، تهران در بهت و‌حیرت فرو رفته است، انتخاب فردی به شدت سیاسی بدون یک روز سابقه اجرایی قابل ذکر در کارنامه خود ‌و با مدرک غیر مرتبط به هیچ عنوان با منتخبین شورای ششم سنخیت ندارد.

زاکانی کاندیدای پر سر و‌صدای ریاست جمهوری برخلاف ظاهر و نظر خود که رغبتی برای جابجایی و پست های مدیریتی نداشت گویا در عمل بسیار علاقه مند به کسب صندلی ساختمان خیابان بهشت بوده است که از هر گونه رایزنی و ارتباط غفلت نکرده است و بسیار عجولانه قبل از استعفا از مقام نمایندگی مجلس این گونه پاداش حضور حمایت گونه خود در انتخابات ریاست جمهوری را از جبهه انقلاب دریافت کرده است.

سیاسی بودن و غیر متخصص بودن زاکانی موجب عدم همراهی بدنه شهرداری با وی خواهد بود و قابل پیش بینی است مشکلات متعدد و گستردگی و پیچیدگی وظایف این سازمان بزرگ در توان زاکانی نخواهد بود و نمی توان کارنامه قابل قبولی برای وی متصور بود.