انتشار اخبار ضدونقیض درباره ابلاغ رای قطعی بازگرداندن هفت‌تپه؛ برخی رسانه‌ها و صفحات مجازی با تبانی قصد دارند با جریان‌سازی به اهداف خود برسند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_در حالی که مرکز رسانه قوه قضائیه از ابلاغ رأی قطعی شعبه ۵۵ حقوقی تهران دایر بر خلع ید مجتمع کشت وصنعت هفت تپه به دولت و خریدار خبر داده است، اما عضو هیات مدیره هلدینگ آریاک روز شنبه گفت که هنوز چنین حکمی به ما ابلاغ نشده است.

امیر اسدبیگی، عضو هیات مدیره هلدینگ آریاک، به خبرگزاری ایلنا گفت: رای خلع‌ید هفت‌تپه به این مجموعه ابلاغ نشده و خبری که روز شنبه منتشر شده، «احتمالاً همان رای قبلی است که حدود دو ماه پیش به صورت شفاهی به ما ابلاغ شده بود و ما با استفاده از ماده ۴۷۷ قانون دادرسی به رای صادره اعتراض کرده‌ایم و این اعتراض پذیرفته شده است.»

او با بیان اینکه در حال حاضر شرکت منتظر است تا رای به صورت رسمی ابلاغ شود، در ادامه با انتقاد از عملکرد برخی رسانه‌ها افزود: «برخی رسانه‌ها وصفحات مجازی با تبانی با برخی افراد اقدام به انتشار اخباری می‌کنند که قصد دارند با جریان‌سازی به اهداف خود برسند.»

به گفته عضو هیات مدیره هلدینگ آریاک؛ با پرداخت دو ماه حقوق عقب افتاده کارگران که هفته گذشته به حساب کارگران واریز شد، حقوق کارگران به‌روز شده است.

در حالی که اعتراض شماری از کارگران هفت تپه همچنان ادامه دارد اسدبیگی همچنین گفت: «اجتماع فعلی کارگران در مجتمع از سوی ۱۷۰ نفر از کارگران فصلی (پیمانکاری) در حالی صورت می‌گیرد که خواسته اصلی آن‌ها عقد قرار داد مستقیم است.»

پیشتر مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد رأی قطعی شعبه ۵۵ حقوقی تهران دایر بر خلع ید مجتمع کشت وصنعت هفت تپه به دولت و خریدار ابلاغ شد.

این مرکز ادامه داد که بر این اساس مالکیت مجتمع نی شکرهفت تپه از خریدار خلع ید و به دولت واگذار می‌شود و با حکم صادره این مجتمع به بیت‌المال بازمی‌گردد.

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی وقت قوه قضائیه ۲۲ تیرماه سال جاری از دستور محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه در اولین روزهای آغاز کاری خود برای پیگیری پرونده نی شکرهفت تپه خبر داده بود.

همچنین قبل از آن در پی انتشار گزارش‌هایی در این زمینه، اسماعیل بخشی، فعال کارگری و نماینده شورای مستقل کارگری در سندیکای کارگران هفت‌تپه، که پیش از این، به دلیل نقش عمده در سازمان‌دهی اعتراضات کارگران هفت‌تپه علیه خصوصی‌سازی شرکت هفت‌تپه و طرح مطالبه مدیریت شورایی بازداشت شده بود، در حساب کاربری خود توییتر نوشت: «حکم خلع ید بخش خصوصی از هفت‌تپه اعلام شد (…) هفت‌تپه را کارگران آزاد کردند».

در حالی که هنوز سرنوشت شرکت هفت تپه مشخص نیست و اعتراض کارگران نیز ادامه دارد، سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه روز شنبه اعلام کرد دومین جلسه محاکمه فرزانه زیلابی وکیل کارگران نیشکر هفت تپه در روز یکشنبه ۳۱ مرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

او به «اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، عضویت در گروه های معاند، توهین به رهبری و فعالیت تبلیغی علیه نظام» متهم شده است.