انتشار ترجمه فارسی کتاب «دموکراسی» نوشته کاندولیزا رایس: سقوط ایران حتمی است

پایگاه خبری / تحلیلی نگامترجمه فارسی کتاب دموکراسی [مردم سالاری] نوشته کاندولیزا رایس وزیر سابق خارجه آمریکا به زودی با حمایت بنیاد ایران دوست در ۴۸۶ صفحه، در اختیار هم میهنان داخل و خارج از کشور قرار می‌گیرد.

در پشت جلد کتاب دموکراسی نوشته‌ای کوتاه از کوفی عنان، دبیرکل سابق سازمان ملل آمده است که نوشته: کاندولیزا رایس در این کتاب، برای سفر به دموکراسی‌های سراسر جهان، نقش یک راهنمای زیرک، ماهر و کاربلد را دارد که با دانش و نگاه دقیق و چشمان تیزبینش به ارزیابی و سنجش چالش‌های پیش روی رژیم‌های حاکم نشسته است. امروزه این کتاب، کمک مسلم برای دوباره مطرح کردن گفت و شنودها درباره دموکراسی است.

از چهره‌های ایرانی، دو جمله کوتاه و معروف از شهبانو فرح پهلوی ” شرایط کنونی ایران، تلخ و ناگواراست. فقر، دروغ، تحریم، بیداد و تبعیض، فساد افسار گسیخته و ستمگری نیز بر کشور حکم‌فرماست. مردم ایران پس از تحمل چهل و دو سال «دروغ و فریب»، ‌امروز علیه ظلم و ستم به پا خاسته‌اند و بسیاری فریاد «رضاشاه روحت شاد» می‌زنند.. عاقبت نور بر تاریکی پیروز است. اعتراضات مردم ایران نمایشی باشکوه از همبستگی ملی، و نمونه‌ای از دادخواهی تاریخی ایرانیان در آن سرزمین کهن است” بر پشت جلد کتاب نقش بسته است.

این کتاب توسط آقای عرفان قانعی فرد، پژوهشگر تاریخ خاورمیانه به فارسی ترجمه شده است. این کتاب مهم و خواندنی با پیشگفتار خانم دکتر رایس، در ۱۱ فصل در در تابستان امسال توسط انتشارات شرکت کتاب به زبان فارسی در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

علاوه بر بررسی اهمیت دموکراسی، جامعه مدنی، تجربه رسیدن به دموکراسی در کشورهای آمریکا و اروپا و به روایتهای تاریخی زیبایی از فروپاشی خودکامگان ناباب در تاریخ معاصر جهان مانند کشورهای روسیه، اوکراین، کنیا، کلمبیا، بهار عربی، خاورمیانه، چین و… اشاراتی رفته است.

در فصل هفتم این کتاب، نویسنده سقوط قطعی رژیم ایران را پیش بینی می‌کند.

پروژه انتشار این کتاب و نیز مستند “وحشت بزرگ” با حمایت و همکاری بنیاد ایران دوست و شعار “برای ایجاد همبستگی بین ایرانیان” صورت می‌گیرد و برای علاقمندان داخل ایران و بخاطر حمایت‌ها از جنبش‌های سراسری مردم ایران، به صورت رایگان در شبکه‌های اجتماعی قرار خواهد گرفت.