انتشار تصاویر دوربین مداربسته از بازداشت کارمند سفارت ایران/ حمله به خبرنگار تی‌آرتی ترکیه توسط کارمند سرکنسولگری ایران

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ بر اساس تصاویر دوربین‌های مداربسته محمد رضا ناصرزاده که کارمند سرکنسولگری ایران در استانبول و دارای پاسپورت خدمت است به بخش پروازهای خارجی فرودگاه استانبول می‌آید و در کنترل پاسپورت دیده می‌شود.


به گزارش خبرگزاری آناتولی، در این تصاویر دیده می‌شود که ناصر‌زاده از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به خودروی پلیس منتقل می‌شود.


لازم به ذکر است برخی رسانه‌های ترکیه دیروز اعلام کردند که «محمدرضا ناصرزاده» (۴۳ ساله) کارمند سرکنسولگری ایران در استانبول به ظن ارتباط با قتل مسعود مولوی دستگیر شده است.


در همین راستا روز گذشته اوبای شاه بندر، خبرنگار و تحلیلگر دفاعی شبکه‌خبری تی‌آرتی با انتشار ویدئویی در حساب توئیتر خود نوشت: هنگامی که قصد فیلمبرداری داشتیم و از یکی از کارکنان سرکنسولگری ایران درباره دستگیری یک دیپلمات ایرانی متهم‌ به مشارکت در ترور مسعود وردنجانی (مولوی) پرسیدیم، در خارج از محوطه کنسولگری ایران در استانبول به ما حمله کرد.


گفتنی است مسعود مولوی وردنجانی، مدیر کانال تلگرامی «جعبه سیاه» ۱۴ نوامبر ۲۰۱۹ در منطقه شیشلی استانبول به ضرب گلوله کشته شد.

اداره اطلاعات پلیس استانبول و سرویس اطلاعات ملی (میت) ترکیه در عملیات مشترکی ۱۱ نفر از جمله «عبدالوهاب. ک» را که گفته می‌شود عامل این قتل بوده، دستگیر کردند. از این تعداد عبدالوهاب. ک و شش نفر دیگر بازداشت و ۴ تن از آنان نیز با قید وثیقه آزاد شدند.


مسعود مولوی وردنجانی مدیر کانال تلگرامی «جعبه سیاه» بود که مطالب و اسنادی را علیه حکومت ایران و سپاه پاسداران منتشر می‌کرد.