انتشار ویدئوی “درود قلبی به جای فشردن دست در دیدارهای دیپلماتیک” توسط وزیر خارجه ترکیه

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه با یادداشت “از طریق درود قلبی با کل جهان، پیوند قلبی برقرار کردیم ” ویدئویی در توئیتر منتشر کرد

به گزارش ت رت فارسی، مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه، در رابطه با “درود قلبی” که رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه به علت شیوع ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) به جای فشردن دست، با بردن دست خود به سینه اش میفرستد و استفاده از آن در جلسات رو در رو ویدئویی منتشر کرد.

چاووش‌اوغلو، ویدئویی که از سوی مدیریت شبکه‌های اجتماعی دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه تهیه شده و به شرح ترافیک دیپلماسی دوره اخیر میپردازد را با یادداشت “از طریق درود قلبی با کل جهان، پیوند قلبی برقرار کردیم ” در توئیتر منتشر کرد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در تاریخ نهم مارس در چارچوب یک سفر کاری یک روزه به بروکسل پایتخت بلژیک، دیدارهایی در این شهر به عمل آورده بود. اردوغان در پی دیدار با ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو، به جای دست فشردن، به وجود “کرونا” اشاره کرده و دست خود را به سینه اش برده بود. استولتنبرگ نیز به همان شکل دست خود را به سینه‌اش برده و پاسخ داده بود.

چاووش اوغلو در این ویدئو تاکید کرد، روشی که رئیس جمهوری ترکیه برای فرستادن سلام و درود از آن استفاده کرد، پس از انجام در بروکسل در کل جهان رایج شد.

در این ویدئو که طی آن به اظهارات اردوغان در تاریخ ۱۸ مارس مبنی بر این‌که “تا برطرف شدن کامل خطر شیوع این بیماری، با قلب و زبان‌ به نشان دادن صمیمیت و محبت‌مان اکتفا خواهیم کرد. از این‌رو، درود قلبی”  اشاره شده، تصاویری از درود قلبی رئیس جمهوران، نخست وزیران و وزرای خارجه کشورهای خارجی در جریان دیدارهای دیپلماتیک ماه‌های اخیر جای داده شد.