انتقاد مصطفوی به صفایی فراهانی در BBC فارسی/ کجای دنیا از حزب مشارکت یکی را می آورند می کنند رییس فدراسیون!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ داریوش مصطفوی رییس سابق فدراسیون فوتبال که پیشتر ادعا کرده بود” سید محمد خاتمی رئیس‌جمهور وقت دستور برکناری او را به خاطر مسائل سیاسی داده بود تا دوست خودش صفائی فراهانی را به جای او منصوب کند.” از صفایی فراهانی انتقاد کرد.

ماجرای قرارداد مارک ویلموتس طی چند روز اخیر به یکی از جنجالی ترین مناقشه های سیاسی – فوتبالی کشور تبدیل شده است تا جاییکه نطق و تذکر بیشتر نماینده های مجلس در صحن علنی امروز خانه ملت به همین موضوع اختصاص داشت.

داریوش مصطفوی رئیس فدراسیون فوتبال در گفت و گو با بخش فارسی شبکه بی بی سی در رابطه با همین موضوع به نکات جالبی اشاره کرد که بخش هایی از آن در پی می آید:

*حضور مربی خارجی در کشور ما چیز تازه ای نیست و از سال ۱۳۳۰مربی خارجی وارد کشور می شد.

*اکثر مدیرعاملان باشگاه ها فوتبالی نیستند مشکل است در کاری که تخصص نداری و بخواهی کار را ادامه بدهی.

*چرا باید این اتفاقات در این سال ها رخ دهد؟ کار دست کاردان نیست و شاید فدراسیون کمترین تقصیر را در این ماجرا ها داشته باشد. نحوه آوردن مربی به این شکل است که کمیته فنی فوتبال هر کشوری تصمیم میگیرند که ۳ نفر را به اعضای هیئت رئیسه معرفی کند.

*اول باید از کمیته فنی ایراد گرفت که عرضه قرار گرفتن در جریان انتخاب سرمربی تیم ملی را نداشته است.

*مهمترین اشکال کشور این است که متخصصین سرکار نیستند. همه این داستان ها به دلیل سو مدیریت در فوتبال کشور است.

*نمی توانیم دل ببنیدم به افرادی که به عنوان وکیل فدراسیون در ماجرا قرار می گیرند.

*قرار داد ویلموتس در چند بعد اشکال دارد. روزی که اعضای فدراسیون فوتبال برای فسخ قرار داد با ویلموتس به ترکیه رفتند۲ میلیون یورو با خودشان بردند.

*بعد از اینکه آقای کی روش از تیم ملی رفتند طبق نظرخواهی که از مردم در تلویزیون شد مردم مربی خارجی می خواستند و به خاطر همین فدراسیون دنبال مربی خارجی رفت.

*کجای مملکت از بانک مرکزی رئیس فدراسیون فوتبال می آورند از حزب مشارکت رییس فدارسیون می آورند. اینا در دنیا حساب و کتاب دارد و وقتی این موارد را رعایت نکنی به بن بست می خوردی و ما الان به بن بست خورده ایم.