انتقال برزان محمدی و یک زندانی سیاسی دیگر به زندان اوین

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – روز گذشته, دو تن از زندانیان سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ, پس از به قتل رسیدن “علیرضا شیرمحمدعلی”, از این زندان به زندان اوین منتقل شدند. “برزان محمدی”, یکی از ۲ زندانی سیاسی منتقل شده از زندان تهران بزرگ به زندان اوین میباشد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, روز یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸, “محمدهادی عرفانیان”, وکیل دادگستری از انتقال ۲ تن از زندانیان سیاسی محبوس در اندرزگاه ۱۱ تیپ ۱زندان تهران بزرگ که یکی از آنها “برزان محمدی” هم بندی سابق “علیرضا شیرمحمدعلی” بود به زندان اوین خبر داده است. علیرضا شیرمحمدعلی در شامگاه دوشنبه هفته گذشته در پی حمله ۲ تن از زندانیان جرائم غیرسیاسی با ضربات پرشمار چاقو« تیزی» به قتل رسید.

این وکیل دادگستری با اعلام این خبر گفت: طبق صحبتی که با مادر علیرضا شیرمحمدعلی داشتم، خوشبختانه “برزان محمدی” و شخص دیگری که اسمش الان در خاطرم نیست، بعد از اتفاقی که برای “علیرضا شیرمحمدعلی” افتاده به اوین منتقل شدند.

برزان محمدی در جریان تجمعات اعتراضی شهروندان در تاریخ ۱۱ مرداد ماه ۱۳۹۷ توسط نیروهای لباس شخصی در تهران بازداشت شد و پس از تحمل ١٢ روز سلول انفرادی با توجه به اتمام مراحل بازجوئی به زندان فشافویه « تهران بزرگ» منتقل شد.

این زندانی سیاسی, در مهر ماه ۱۳۹۷ از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی به اتهام “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” و “تبلیغ علیه نظام” جمعاً به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.