انتقال جسد دبیر اول سفارت سوییس در تهران به پزشکی قانونی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ جسد سیلوی برونر برای کالبدشکافی و نمونه برداری تحویل پزشکی قانونی شد و مسوولان سفارت در جریان دقیق موضوع قرار گرفته اند.

به گزارش میزان، خانم سیلوی برونر ۵۱ ساله و دبیر اول سفارت سوییس در تهران و شاغل در دفتر حافظ منافع آمریکا در بامداد سه شنبه در محل سکونتش از طبقه ۱۷ برجی در نیاوران سقوط نموده که جسد بی جان وی در باغچه پایین بالکن کشف گردیده است.

بررسی های قضایی با حضور قاضی قتل و کارشناسان صحنه جرم به صورت دقیق انجام و جسد جهت کالبدشکافی و نمونه برداری و تعیین علت فوت به پزشکی قانون منتقل شد.

مسوولان سفارت در جریان دقیق موضوع قرار گرفته اند. اظهار نظر در خصوص علت فوت منوط به بررسی های قضایی است.

اورژانس ایران در گزارشی تکمیلی اعلام کرد که این فرد داخل باغچه پیدا شده و از طبقه ١٧ سقوط کرده است. بنا بر این گزارش، مدت زیادی از زمان فوت دبیر اول سفارت سوییس گذشته است.

وزارت خارجه سوئیس ضمن تایید جان باختن دبیر اول سفارتش در تهران بر اثر سقوط از ساختمانی در کامرانیه، اعلام کرد ایگنازیو کاسیس، وزیر خارجه، از این حادثه «غم‌انگیز» شوکه است و در ارتباط با آن با خانواده زن کشته‌شده و مقام‌های محلی ایران در تماسند

از زمان قطع روابط ایران و آمریکا پس از انقلاب سال ۱۳۵۷، سفارت سوئیس در تهران مسئولیت حفاظت از منافع آمریکا در ایران را برعهده دارد.