انتقال دختران بی‌سرپرست و بدسرپرست به مراکز بهزیستی خرم‌آباد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ رئیس بهزیستی خرم‌آباد با اشاره به مشکلات به‌وجود آمده برای مرکز نگهداری دختران بی‌سرپرست در پلدختر گفت: افرادی که در این مرکز نگهداری می‌شدند به مراکز خرم‌آباد منتقل شده‌اند و پیش‌بینی می‌شود طی ماه‌های آینده مجدداً به پلدختر بازگردند.

حجت حق‌نظری رئیس بهزیستی شهرستان خرم‌آباد درباره انتقال دختران بی‌سرپرست و بدسرپرست از شهر پلدختر به خرم آباد اظهار کرد: مکان‌هایی برای جابجایی کودکان بی‌سرپرست در نظر گرفته شده است و در حال حاضر تعدادی از این افراد که در مراکز پلدختر نگهداری می‌شدند به خرم‌آباد انتقال پیدا کرده‌اند.

وی افزود:  تلاش می‌شود خدمات مناسبی به این افراد ارائه شود و در همین زمینه تمهیداتی برای نگهداری آنها در مراکز خرم‌آباد پیش‌بینی شده است.

حق نظری با اشاره به جابجایی تعدادی از دختران بین سنین ۱۲ تا ۱۴ سال از مرکز نگهداری پلدختر به مرکز خرم‌آباد گفت: حدود ۱۲ روز پیش این دختران به مرکزی با عنوان مرکز شبانه‌روزی ماه تابان در خرم‌آباد منتقل شدند؛ ضمن اینکه در این مرکز پیش از این حدود ۱۲ کودک بی‌سرپرست بین سنین ۵ تا ۷ سال نگهداری می‌شدند.

رئیس بهزیستی شهرستان خرم آباد با بیان اینکه تلاش می‌شود با همکاری بهزیستی پلدختر و البته مدیرکل بهزیستی لرستان به‌زودی مراکز نگهداری پلدختر آماده شود، گفت: البته نمی‌توان زمان آماده‌سازی این مراکز را اعلام کرد، اما همه تلاش بهزیستی این است که در کمترین زمان ممکن مراکز پلدختر جهت نگهداری کودکان راه‌اندازی شود.