انتقال مریم محمدی و اسرین در کاله به بند زنان زندان اوین

پایگاه خبری / تحلیلی نگامطی روز گذشته و امروز, “اسرین درکاله” و “مریم محمدی”, دو تن از فعالان حقوق زنان که در بازداشت و در بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات تحت بازجوئی بسر می برند با توجه به اتمام مراحل بازجوئی در این بند امنیتی به بند زنان زندان اوین منتقل شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, طی روزهای چهارشنبه ۱۶ و امروز پنجشنبه ۱۷ مردادماه ۱۳۹۸, به ترتیب “اسرین درکاله” و “مریم محمدی”, دو تن از فعالان حقوق زنان و از “اعضای ندای زنان ایران” که پس از بازداشت به بند امنیتی ۲۰۹ وزارت اطلاعات واقع در زندان اوین منتقل شده بودند با توجه به اتمام مراحل بازجوئی و تکمیل پرونده جهت ارجاع به دادگاه به بند زنان در این زندان منتقل شدند. 

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ “مریم محمدی”, روز گذشته پس از اتمام مراحل بازجوئی و تحمل نزدیک به ۳۰ روز سلول انفرادی در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین با توجه به اتمام مراحل بازجوئی و تکمیل پرونده به بند زنان زندان اوین منتقل شد. 

این منبع مطلع همچنین پیرامون اسرین درکاله هم پرونده ای مریم محمدی که هر ۲ نفر این افراد در یک پرونده مشترک هستند گفت؛ اسرین درکاله هم روز جاری و پس از اتمام مراحل بازجوئی در حالی که ۱۰ روز را در سلول انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین سپری کرد با توجه به تکمیل مراحل بازجوئی به بند زنان منتقل شد. 

“مریم محمدی”, فعال حقوق زنان و از اعضای “انجمن ندای زنان ایران” در تاریخ ۱۸ تیرماه ۱۳۹۸, در پی یورش ماموران وزارت اطلاعات به منزل شخصی وی در شهرستان گرمسار بازداشت شد و مستقیما به تهران و بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات به جهت بازجوئی منتقل شد. با توجه به مراجعه همسرش به شعبه ۱ دادیاری شهرستان گرمسار این خبر به وی داده شده بود.