انتقام مجلس انقلابی از مردم / مجلس انقلابی می‌خواهد سال ۱۴۰۰ را برای مردم سخت‌تر کند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، بر خلاف شعارهای مجلس انقلابی در جهت تلاش برای بهبود معیشت مردم خبرهای دریافتی حکایت از انتقام مجلس انقلابی از مردم دارد ، گویا مجلس انقلابی می‌خواهد سال ۱۴۰۰ را برای مردم سخت‌تر کند.

انتقام مجلس انقلابی از مردم

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی درباره اصلاح لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و انتقادات به این اصلاحات، گفت:

دو اتفاق در کمیسیون تلفیق در حال رخ دادن است که بسیار تعجب انگیز است.

نخست آن که تمامی نقدهای که به دولت از سوی نمایندگان در خصوص بودجه سال ۱۴۰۰ می‌شد خودشان با شدت و حدت بیشتری در حال انجام دادنش هستند که این اقدامات فشار بسیار زیادی را به دوش مردم اضافه می‌کند.

نکته بعدی اینکه امسال در کمیسیون تلفیق سفره مردم در حال کوچکتر شدن است که شاهد این ادعا حذف ارز نیمایی و دولتی و افزایش مالیات‌ها و عوارض‌های کمرگی است که بار این فشار را مردم باید تحمل کنند.

مجلس انقلابی می‌خواهد سال ۱۴۰۰ را برای مردم سخت‌تر کند

احمد راستینه، عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰: باید محاسبه قیمت نفت و حقوقات ورودی گمرکی شفاف و روشن شود تا منابع درآمدی قابل رهگیری و ارزیابی صحیح باشند، همچنین باید در تنظیم سبدهای حمایتی متشکل از کالاهای اساسی و دارو که مورد حمایت اصلی ارز ترجیحی در سال‌های گذشته بوده دهک‌های پایین را مورد توجه قرار دهیم. اکنون ارز ۴۲۰۰تومانی در اختیار واردکننده قرار می‌گیرد اما به دلیل اشکالات متعدد در شبکه توزیع و نظارت کالاها با قیمت ارز ۴۲۰۰تومانی به دست مردم نمی‌رسد.

همین شعارها در هدفمندی‌یارانه‌ها و سهمیه‌بندی بنزین نیز داده شد اما امروز وضعیت مردم چگونه است؟! اقشار آسیب‌پذیر نجات پیدا کردند یا اقشار متوسط نیز به زیر خط فقر سقوط کردند؟! موضوع مردم نیستند، موضوع جیب خالی است که باید با این حربه‌ها پر شود.