انشقاق در جبهه اصولگرایان برای شورای ششم

شنیده ها

در حالی که تنها دوماه تا برگزاری انتخابات شورای ششم باقی مانده، اختلاف در جبهه اصولگرایان بر سر انتخاب یک لیست واحد به اوج خود رسیده است.

در حالی که به نظر می‌رسد اختلافات در جبهه اصولگرایان برای بستن لیست نهایی به اوج خود رسیده چراکه اخباری در مورد ادغام شورایعالی وحدت و شورای ائتلاف نیروهای انقلاب منتشر شد که گویا با ادغام این دو گروه قرار است شورای وحدت ملی تشکیل شود.

در این میان مصطفی پورمحمدی، دبیرکل جامعه روحانیت مبارز، ادغام شورای عالی وحدت و شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و تشکیل شورایی با عنوان شورای وحدت ملی را نه تایید و نه رد کرد اما گفته که هنوز برای این موضوع قالب تشکیلاتی مشخص نشده و تصمیمات نهایی هم اتخاذ نشده است.

وی می‌گوید که خوشبختانه شورای وحدت با پالایش و رای‌گیری از میان حدود ۳۰۰ نفر که برای عضویت در شورای شهر تهران اعلام آمادگی کرده بودند، به یک لیست بیش از ۴۰ نفره رسیده است. این یک پالایش منطقی برای شورای شهر است که امیدواریم کارها به خوبی پیش برود.

در حالی گفته شد که اصولگرایان به لیست ۴۰ نفره رسیدند که مهدی اقراریان دبیرشورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی تهران نیز در نامه‌ای از اعضا و گروه‌هاخواسته بود که در سامانه‌ای به آدرس Shorayeetelaf.com اطلاعات خود را ثبت کنند!

این در حالی است که در این میان خبرهایی پیرامون اختلاف در مورد انتخاب لیست در یک گروه دیگر اصولگرایان به گوش می‌رسد بگونه‌ای که گویا در مورد لیست انتخابی شورای ششم بین مهدی چمران و پرویز سروی چالش جدیدی وجود دارد و حتی زمزمه‌های جدا شدن چمران نیز به گوش می‌رسد.

بنظر می‌رسد اختلاف میان اصولگرایان عمیق‌ و بیش از این موارد است و این اختلاف مانع رسیدن اصولگرایان به لیستی واحد برای انتخابات شورای شهر ششم درتهران خواهد شد.