انقلابی نماها

 

 

✍️ غلامرضا منصوری

فوریت و قاطعیت آقای کی نژاد رییس دانشگاه هنر تبریز را یادتان هست؟ در کدام مورد؟ در اخراج میرحسین موسوی عضو هیئت امنای دانشگاه هنر تبریز. آقای راست سنتی در سال ۸۸ در اولین فرصت ممکن برای جلب رضایت همقطاران سیاسی خود و برای چند صباحی بیشتر نشستن بر صندلی قدرت ، همه اخلاق و انصاف را به یکباره به کنار نهاد. وبدون اینکه منتظر نظر محکمه ای باشد ، عضو رسمی هیئت امنای دانشگاه را اخراج کرد آنهم بدون امکان دفاع آن عضو.
بله همان آقای کی نژاد که دهها سال است عضو رسمی شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور است و هر سال صدها میلیارد تومان بودحه مملکت مصروف این نهاد بی خاصیت(به اظهارات چندباره بهنگام استعفای رحیم پور ازغذی مراجعه کنید) می شود تا بلکه دوز آمریکاستیزی مردم ایران را بالا ببرد. حالا خوشبختانه می تواینم به مدد رسانه ها و عصر زیبای انفجار اطلاعات ، عکس های اینستاگرامی دختر و داماد این شخصیت برجسته سیاسی اردوگاه راست سنتی را با دقت بیشتری ببینیم و رفتار و گفتار آنها در طبق مقایسه قرار دهیم.
با زوم کردن روی لوکیشن تصاویر میتوانید به کلماتی مانند آمریکا ، سوئیس و .. برسید . کلماتی که پدرشان در ایران سالهاست آنها را زشت و برخلاف تمامی آموزه های اخلاقی و دینی معرفی مینمایند ، البته برای توده ها. اما دختر این مدیر با بصیرت، با بورسیه کشوری که سالانه میلیاردها دلار بابت رویارویی با آمریکا متحمل هزینه میشود، میرود تا در آمریکای جهانخوار تحصیل نماید.
از این شخصیت سیاسی در خصوص نحوه استخدام دامادش در دانشگاه هنر هیچ سئوالی نداریم و از بورسیه دخترش در آمریکا نیز میگذیرم ، تنها به این سوال بسنده میکنم که چطور ممکن است عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با آن همه سابقه انقلابیگری به زعم خودش، نتوانسته است دختر خود را چنان تربیت نماید تا مثل بقیه مردم مستضعف ایران دوز آمریکا ستیزی اش به گونه ای باشد که مجذوب اقامت در ان کشور شیطانی نشود؟
به نظر میرسد وقت آن رسیده است که واژه انقلابی را دوباره تعریف نماییم تا انقلابی نماهایی که با سنگر گرفتن پشت واژه هایی نظیر انقلابی و اصولگرا و.. بدون آنکه کمترین اعتقادی به این مبانی داشته باشند ، مشغول تامین منافع شخصی خود هستند را از انقلابیون حقیقی که برای مدعیات خود هزینه هم می دهند تفکیک گردند.