اورهال اولین هواپیمای پسابرجامی در شرایط تحریم

 

نگام، اقتصادی _ مدیرعامل ایران‌ایر گفت: اولین تعمیرات اساسی هواپیما‌های پسابرجامی پس از انجام سیکل پروازی در کشور و توسط متخصصان داخلی آغاز شد و در گام اول ایرباس ۳۲۱ پسابرجامی که پس از انجام پرواز‌های متعدد در سیکل پروازی خود باید تعمیرات سنگین می‌شد، تحت اورهال قرار گرفت.

 

به گزارش انتخاب ،مدیرعامل ایران‌ایر گفت:‌اولین هواپیمای پسابرجامی که ایرباس ۳۲۱ بود پس از انجام سیکل پروازی به مرحله تعمیرات اساسی رسید که توسط متخصصان داخلی انجام شد.

فرزانه شرفبافی امروز در حاشیه دومین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اولین تعمیرات اساسی هواپیماهای پسابرجامی پس از انجام سیکل پروازی در کشور و توسط متخصصان داخلی آغاز شد و در گام اول ایرباس ۳۲۱ پسابرجامی که پس از انجام پروازهای متعدد در سیکل پروازی خود باید تعمیرات سنگین می‌شد، تحت اورهال قرار گرفت.

وی ادامه داد: این اورهال ایرباس ۳۲۱ در شرایطی رخ داد که تحت تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا قرار داریم اما توانستیم با ۱۰۰درصد توان داخلی F چک (اورهال) هواپیما را انجام دهیم که پیش از آن دوره‌های مختلف C‌ چک داریم.

مدیرعامل ایران‌ایر با بیان اینکه اورهال این هواپیما ۱۱ روز به طول انجامید، گفت: البته باید حتماً از کارخانه سازنده برخی موارد اولیه را هماهنگ می‌کردیم که این کارها انجام شد.

شرفبافی درباره تأمین قطعات هواپیما در شرایط تحریم گفت: در مدت زمان برجام و تا مدتی که تا ۴ نوامبر فرصت داشتیم قطعات هواپیما را تحویل گرفتیم که وارد کشور شد.

وی با بیان اینکه ۶۵ فروند هواپیما در ناوگان ایران‌ایر موجود است،‌گفت: ۲۶ فروند از این تعداد فعال است که ۱۶ فروند هواپیما پسابرجامی و ۱۰ فروند هواپیمای قبلی است و ۲ فروند هواپیمای دیگر نیز به زودی به ناوگان هما افزوده می‌شد که شامل فوکر و ایرباس است.

وی تأکید کرد: مهندسی و تعمیرات هما توانمندی بالایی دارد، تعمیرات سنگین و سبک توسط متخصصان کاملا داخلی انجام می‌شود.