اولین رئیس دانشکده کشاورزی اردبیل دارفانی را وداع گفت

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ ‌دکتر عباس میرعین عارفین مسئول برنامه‌ریزی و امور مربوط به تأسیس و اولین رئیس دانشکده کشاورزی اردبیل دار فانی را وداع گفت.

‌به گزارش ایسنا،‌ ‌مرحوم میرعین عارفین در سال‌های ۱۳۵۶ و ۱۳۵۷ با حکم رئیس وقت دانشگاه آذرابادگان به عنوان عارفین مسئول برنامه‌ریزی و امور مربوط به تأسیس و اولین رئیس دانشکده کشاورزی اردبیل منصوب می‌شود و تا سال ۱۳۵۸ به عنوان رئیس دانشکده کشاورزی اردبیل انجام وظیفه می‌کند. 

مرحوم میرعین عارفین دانشیار بازنشسته دانشگاه تهران بود که مدرک دکتری خاک‌شناسی خود را در سال ۱۳۴۶ از دانشگاه یوستوس لیبیگ آلمان دریافت کرده بود. 

گفتنی مراسم ختم مرحوم میرعین عارفین روز پنجشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ از ساعت ۱۶ الی ۱۷:۳۰ در مسجدالرضا(ع) تهران برگزار خواهد شد. برگزاری مراسم یادبود این مرحوم در اردبیل نیز متعاقبا اعلام خواهد شد. 

به گزارش ایسنا، دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز طی پیامی به نمایندگی از جامعه دانشگاهی استان اردبیل و همچنین دانشگاهیان دانشگاه محقق اردبیلی، درگذشت آن فقید سعید که مسئول برنامه‌ریزی و امور مربوط به تأسیس و اولین رئیس دانشکده کشاورزی و همچنین عضو اتاق فکر دانشگاه بوده و زحمات بسیاری را در جهت تأسیس، راه‌اندازی و پیشرفت این مجموعه داشته ‌اند، که اینک ثمرات آن به صورت نمود عینی در دانشگاه محقق اردبیلی متبلور می ‌باشد را به خانواده محترم آن مرحوم و جامعه علمی کشور تسلیت و تعزیت گفت.