اولین گام آمریکا برای تشکیل ائتلاف ضد ایران

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحد آمریکا بمنظور برداشتن اولین گام برای تشکیل یک ائتلاف جهانی بر علیه ایران از عربستان سعودی و امارات متحده عربی دیدن خواهد کرد

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحد آمریکا بمنظور برداشتن اولین گام برای تشکیل یک ائتلاف جهانی بر علیه ایران از عربستان سعودی و امارات متحده عربی دیدن خواهد کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد : هم با ایران آماده مذاکرات بدون پیش شرط هستیم و هم برای تشکیل یک ائتلاف جهانی بر علیه ایران اقدام خواهیم کرد.

مایک پمپئو قبل از حرکت به عربستان سعودی به سوالات روزنامه نگاران در فرودگاه ” Joint Andrews ” پاسخ داده و اعلام کرد : ایران محور اصلی مذاکرات اش با مقامات عربستان سعودی و امارات متحده عربی را تشکیل خواهد داد.

وزیر امور خارجه آمریکا ضمن اشاره به اینکه تماس هایش در عربستان سعودی و امارات متحده عربی اولین گام برای تشکیل ائتلاف جهانی بر علیه ایران خواهد بود گفت : با مقامات عربستان سعودی و امارات متحده عربی سیاست های استراتژیکی مشترک و نحوه تشکیل ائتلاف جهانی بر علیه ایران نه تنها در منطقه خاورمیانه بلکه در اروپا و آسیا را مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهیم داد.

مایک پمپئو در ادامه تاکید کرد : بدون پیش شرط آماده مذاکره هستیم. می دانند ما کجا هستیم. اطمینان دارم که پس از آماده گی برای برقراری ارتباط با ما می توانیم به مذاکرات آغاز کنیم. همانگونه که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز بیان داشت ما خواهان آینده ایی درخشان برای مردم ایران هستیم. این مذاکرات راه نجاتی برای آنها خواهد بود.

وزیر امور خارجه آمریکا در پی عربستان سعودی و امارات متحده عربی به هندوستان سفر کرده و سپس تماس هایی در ژاپن و کره جنوبی انجام خواهد داد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دیروز در مصاحبه با یک کانال تلویزیون خصوصی گفته بود که خواهان جنگ با ایران نبوده و تا زمانیکه پیش شرطی مطرح نشده آماده مذاکره هستند.

ترامپ همچنین ضمن اشاره به اینکه ایران از نظر اقتصادی در شرایط بسیار سختی قرار داشته و به همین علت آماده مذاکره می باشد گفت : ایران می خواهد با ما توافق حاصل کند. توافق من با قرار داد هسته ایی مربوط است. ببینید ایران نخواهد توانست صاحب سلاح هسته ایی شود. گمان نمی کنم در موقعیتی که امروز در آن قرار دارند، راضی و ممنون باشند. وضعیت اقتصادی شان خیلی وخیم است.