اول تا آخر شنیده شدن آژیر خطر در غرب تهران/ شایعاتی که درباره نقص فنی و سقوط یک هواپیما شنیده شد /احتمال حمله سایبری اسرائیل به ایران

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی نیمه شب جمعه ۱۰ بهمن از شنیدن آژیر قرمز در تهران خبر دادند. همزمان گزارش‌هایی در خصوص تغییر مسیر یک پرواز ترکیش ایرلاین منتشر شد.

بسیاری از ساکنان غرب تهران از اضطراب و دلهره و یادآوری خاطرات تلخ دوران جنگ عراق و ایران در شبکه‌های اجتماعی نوشته‌اند

پس از آن که حدود نیمه شب جمعه اهالی غرب تهران از به صدا در آمدن آژیر قرمز برای مدتی قابل توجه خبر دادند، در حالی که ابتدا برخی از احتمال ارتباط میان نقص فنی یک پرواز خارجی (ترکیه) خبر داده بودند ساعتی بعد رسانه‌های ایران به نقل از معاون استانداری پایتخت نوشتند علت “اختلال در سیستم صوتی یک سازمان” در شهرک آزمایش بوده است.

حدود ساعت ۱۲ نیمه شب دوشنبه، ۱۰ بهمن، به وقت تهران، تعداد قابل توجهی از شهروندان ساکن غرب تهران از “شنیده شدن صدای آژیر خطر” و نگرانی عمومی اهالی این مناطق خبر دادند.

شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی نیمه شب جمعه ۱۰ بهمن از شنیدن آژیر قرمز بدون اخطار قبلی در تهران خبر دادند. همزمان گزارش‌هایی در خصوص تغییر مسیر یک پرواز ترکیش ایرلاین منتشر شد.اما دلیل این اتفاق برای آنها مشخص نیست.

فیلم‌هایی هم در شبکه‌های اجتماعی در این باره منتشر شده است. سایت خبری جماران با انتشار تصاویری از صدای آژیر از دلیل آن اظهار بی‌اطلاعی کرده است.

احسان آریا، خبرنگار سیاسی تسنیم در توییترش نوشت “هیچ مسئولی پاسخگوی علت صدای آژیر خطر در تهران نیست! نه وزارت کشور نه استانداری تهران.”

اما ساعتی بعد معاون امنیتی استانداری تهران در نخستین واکنش به شنیده شدن صدای بلند آژیر خطر در غرب تهران به ایسنا گفت “اختلال در سیستم صوتی یکی از سازمان‌ها در شهرک آزمایش” باعث این اتفاق بوده است.

حمید رضا گودرزی نامی از آن سازمان نبرده است. به گفته او در حال حاضر سیستم صوتی خاموش شده است.

ساعاتی بعد مقام‌های امنیتی گفتند، آژیر قرمز به دلیل اختلال در سیستم سامانه امنیتی به صدا در آمده است.

معاون امنیتی استانداری تهران شنیده شدن صدای اژیر قرمز را حاصل اختلال در سیستم صوتی سازمانی در حوالی شهرک آزمایش تهران دانست و گفت: هیچ مشکل امنیتی وجود ندارد و مردم نگران نباشند.

منصور درجاتی، مدیرکل بحران استان تهران نیز در گفت‌وگو با شبکه خبر ایران گفت : «به‌علت نفوذ آب ناشی از بارش شدید باران به ساختمان یکی از سازمان‌ها در غرب تهران، سامانه امنیتی فعال شده و صدای آژیر به صدا درآمده بود. مسئله خاصی نیست، مردم نگران نباشد.»

ساکنان غرب تهران با انتشار ویدیوهایی در شبکه‌های اجتماعی که در آن صدای آژیر به وضوح شنیده می‌شد،‌ ابراز نگرانی کردند.

چرا هواپیمای ترکیش ایر در فرودگاه امام خمینی فرود نیامد؟

در پی این اتفاق روابط عمومی فرودگاه امام خمینی(ره) اعلام کرد: خلبان هواپیمای ترکیش ایر به دلیل شرایط جوی، مسیر خود را به سمت باکو تغییر داد، با پایدار شدن شرایط جوی این هواپیما به تهران باز خواهد گشت.

طبق اعلام روابط عمومی فرودگاه امام خمینی (ره)، با مناسب شدن شرایط جوی دو پرواز ایران ایر و ماهان در این فرودگاه فرود آمدند.

تکذیب شایعه احتمال سقوط هواپیمای ترکیش ایر در فرودگاه امام خمینی
مدیر روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی درباره شایعات مطرح شده مبنی براحتمال سقوط پرواز ترکیش ایر گفت: شایعه احتمال سقوط پرواز ترکیش ایر به هیچ وجه صحت ندارد و خلبان این شرکت هواپیمایی تصمیم به فرود نیامدن در این شرایط جوی نامساعد گرفت.

وی افزود: در چنین شرایطی تنها خلبان است که می‌تواند بر اساس قانون تصمیم بگیرد که می‌تواند فرود بیاید یا خیر و به دلیل شرایط جوی نامساعد و وجود ابرهای خطرناک CB این خلبان تصمیم گرفته که به سمت باکو برود و اعلام کرد که پس از مساعد شدن آب و هوا دوباره به فرودگاه امام خمینی باز خواهد گشت.

مدیر روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی تصریح کرد: پس از فرود نیامدن هواپیمای ترکیش ایر، دیگر پروازها در این فرودگاه به زمین نشستند که می‌توان به ایران ایر اشاره کرد و لحظاتی دیگر نیز هواپیمای ماهان از استانبول در فرودگاه امام خمینی خواهد نشست.

در همین حال رسانه‌های ایران می‌گویند که این هواپیما بامداد شنبه در فرودگاه امام بر زمین نشست.

به گزارش ایرنا، این هواپیما پس از عبور از آسمان استان‌های آذربایجان‌غربی، زنجان و قزوین و دور زدن در آسمان تهران در فرودگاه امام بر زمین نشست.

ایرنا می‌گوید، جریان عادی پروازهای شرکت های مختلف هواپیمایی داخلی و خارجی در فرودگاه امام ادامه دارد.

آتش سوزی علت احتمالی صدای آژیر در تهران !

دو آتش سوزی در حومه غرب تهران و منطقه حفاظت شده سپاه روی داد و همزمان با اعزام اکیپ‌های ویژه سپاه برق منطقه ای غرب تهران هم قطع شده بود. درباره این آتش سوزی و دلایل آن توضیحی داده نشده است.

برخی منابع می گویند که ادعای نقص فنی هواپیمای ترکیش ایرلاین کذب محض است و این هواپیما بنا به درخواست مرکز کنترل پرواز در حال بازگشت به تهران است و همه شاهد خواهند بود، بدون مشکل در فرودگاه امام خمینی فرود می آید. مقامات تهران اکنون به دروغ دوم یعنی نقص فنی دستگاه آژیر پناه برده‌اند.

همزمان برخی منابع غیررسمی اسرائیلی از پرواز اف ۳۵ های اسرائیل بر فراز پایتخت ایران خبر دادند که از سوی مقامات جمهوری اسلامی هیچ واکنشی نسبت به آن نشان داده نشده!

کل شبکه خبر رسانی جمهوری اسلامی در حال مخفی کردن حقایق و انحراف افکار عمومی است.

هیچ حقیقتی برای همیشه مخفی نمی ماند!

کانال های تلگرامی روسیه به طور متفاوتی گزارش می دهند:

تهران مورد حمله سایبری گسترده ای از سوی ایالات متحده و اسرائیل قرار گرفته است