اوکراین از ترکیه پهپاد خریداری می کند

 

نگام، بین الملل _ پترو پروشنکو، رئیس جمهور اوکراین از امضای قرارداد خرید پهپاد از ترکیه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی،  پترو پروشنکو، رئیس جمهور اوکراین با انتشار مطلبی از طریق صفحات اجتماعی اعلام کرد: قرارداد خرید پهپاد تیپ «بایراکتار TB2» از ترکیه را امضا کرده ایم.

وی در این مطلب ضمن اشاره به اینکه پیشتر با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در خصوص خرید پهپادها به توافق رسیده بودند اظهار داشته است: «مطابق توافقمان با اردوغان ارتش اوکراین قرارداد خرید پهپاد تیپ «بایراکتار TB2» از ترکیه را امضا کرد.

وی در همچنین خاطر نشان کرد: «پهپاد مذکور دارای سیستم پیشرفته عملیاتی است. همچنین در کنار ویژگی های فن آوری بالای آن در صورت لزوم می توان به آن موشک هایی با دقت بالا نیز اضافه کرد تا در تخریب وسایل نقلیه زرهی، ساختارهای نظامی دفاعی و اهداف دریایی مورد استفاده قرار گیرد».

پروشنکو با بیان اینکه این قرارداد بخش مهمی از گسترش همکاری های فنی نظامی بین ترکیه و اوکراین به شمار می رود، عنوان کرد: «درک استراتژیک اوکراین دقیقا با درک ناتو منطبق است. صنعت دفاعی اوکراین به هماهنگ سازی خود با استانداردهای این پیمان ادامه خواهد داد و ما همچنان به ارتقاء ارتش اوکراین با طرح های مدرن با توجه به استانداردهای ناتو ادامه می دهیم».