اکران «فردا آزادیم» حسین پورسیفی در سینماهای آلمان

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، «فردا آزادیم» عنوان نخستین فیلم بلند حسین پورسیفی است که از روز پنج‌شنبه، ۲۳ آبان، در سینماهای آلمان به نمایش درآمده است.

«فردا آزادیم» برشی از زندگی یک فعال سیاسی ایرانی را روایت می‌کند که پس از ۱۶ سال زندگی در آلمان شرقی و پس از پیروزی انقلاب ۱۳۵۷، خوشبینانه و سرشار از احساس آزادی، با همسر آلمانی و دختر کوچکش به ایران برمی‌گردد، اما سیر حوادث پس از انقلاب، ازجمله سخت‌گیری‌های مذهبی و خشونت‌ها و برآمدن نوعی دیگر از دیکتاتوری، او را با شرایط تلخ دشواری مواجه می‌کند.

حسین پورسیفی در گفت‌وگو با رادیو فردا می‌گوید که داستان این فیلم بر اساس ماجرای واقعی یک زوج ایرانی آلمانی است که انقلاب ۵۷ را یک شانس بزرگ برای یک زندگی تازه در ایران می‌بیند، اما در سیر ماجراها به موقعیتی می‌رسد که باید تصمیم بگیرد چگونه می‌تواند خودش را نجات دهد.

آقای پورسیفی که ۴۲ ساله است و از ۹ سالگی با خانواده‌اش به آلمان مهاجرت کرده، در مورد انگیزه‌اش از ساخت این فیلم، با تأکید بر این‌که خودش خاطره‌ای از انقلاب ندارد، می‌گوید: «از درون احساس می‌کنم که باید حرفی درباره نسل قبل از خود بزنیم و با آن‌ها وارد گفت‌وگو شویم.»

در فیلم «فردا آزادیم» رضا بروجردی، کاترین رووِر، لوسی نجفی، زهرا امیرابراهیمی، پیام مجلسی، سیما سید، مرتضی توکلی، انیسا امانی و فرهاد پایدار بازی می‌کنند و محمد فرخ‌منش، علی صمدی احدی، فرانک گایگر و آرمین هوفامن تهیه‌کنندگان آن هستند.

فیلم «فردا آزادیم» نخستین بار حدود ۴۰ روز پیش در بیست‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم هامبورگ به نمایش درآمد و قرار است پس از آلمان در دیگر کشورهای اروپایی نیز اکران شود.