اگر کار این «چینی» را یک « آمریکایی» کرده بود ؟!!

✍️ روح الله صالحی

یک مردِ چینی که در تهران زندگی می کرد بدلیل تجاوز به دختران کم سن و سال و فیلمبرداری و انتشار ان در فضای مجازی از هموطنانش می خواهد که به ایران بیایند تا …. . !؟

این فیلمها فقط در ایران پخش نشد بلکه در کل دنیا منتشر شد. اما ما ملت غیور و دیندار و وطن پرست و ناموس پرست چه کردیم.؟ حداقل کار این شد که از طریق سفارت؛ به چینی ها اعلان بکنیم که از اون مرد فاسد (که ابروی ایران را در جهان به خاک سیاه نشاند) بخواهند که از مردم ایران عذرخواهی کند.!!!

در این رابطه چند پرسش اساسی وجود دارد:

  1. اگر یک امریکایی یا انگلیسی یا …. با نوامیس این مملکت و مردم این کار را می کرد ایا سفارت ایران یا بالاتر حاکمان ایران، همین درخواست عاجزانه را می کردند.؟ با توجه به اینکه در چنین مواردی نه شخص متجاوز مهم است نه تابعیت ان از کشوری خاص.
  2. اگر دختران ایرانی به هر دلیلی در ملاءِ عام روسری از سرشان بردارند و بخواهند تحت عنوان مبارزه با حجاب اجباری؛ مخالفت بکنند چگونه با انها برخورد می کنیم.؟ دستگیری و حبس های طویل المدت در انتظارشان است. ایا تجاوز به دختران کم سن و سال توسط مردان اجنبی و انتشار فیلم ان؛ بی اهمیت است.؟! ( پرسش به معنای تایید دختران حجاب نیست.)
  3. چرا فقها و مراجع تقلید در این رابطه واکنشی از خودشان نشان ندادند.؟! در حالی که نیک می دانند در تاریخ ایران و اسلام؛ این بی واکنشی؛ ثبت و ضبط خواهد شد.
  4. چرا نیروهای سیاسی کشور اعم از اصول گرا و اصلاح طلب در این مورد اظهارنظری نکردند.؟ ایا بحث های انتخابات؛ تایید یا رد و یا عدم احراز صلاحیت کاندیداها توسط شورای نگهبان؛ غیرت ناموس پرستی انها را به محاق برده است.؟!
  5. ایا در اختیار قراردادن بسترهای اقتصادی ایران به چین؛ مانع دفاع از ناموس پرستی مدیران عالی مملکت و حاکمان ایران شده است.؟ مگر نه این است که مقام معظم رهبری در مورد عدم مذاکره با امریکا؛ ان را مذاکره در مورد ناموس بیان فرمودند. حال که چینی ها به نوامیس ایرانی تجاوز می کنند چه باید گفت.؟
  6. اگر بقیه مردم در این مورد ساکت و صامت هستند.( البته بظاهر) چرا نیروهای ارزشی، اتش به اختیار، ولایتمدار، سپاه و بسیج؛ هیچ اقدامی نکردند تا چینی ها بدانند و بفهمند که نوامیس ایرانی در مقابل ملاحظات اقتصادی و سیاسی؛ قابلیت معامله ندارند.
  7. چرا رئیس جمهور، رئیس مجلس، رئیس دستگاه قضاء، در این مورد اقدامی در شان ملت بزرگ ایران انجام ندادند.؟ این بی توجهی چه پیامی را به مردم ایران و بیگانگان مخابره می کند.؟

ننگمان باد که کار بجایی رسیده است برخی از اتباع بیگانه اعم از عرب، چینی و … ؛ ایران را تایلند خودشان می خواهند و می خوانند.

خدایا؛ عوامل، مباشرین و مسببین اینگونه حوادث را در هر لباس، نام و عنوانی که هستند رسوایشان بگردان.