ایرنا: تعداد قربانیان کرونا در ایران به ۲۲ نفر و مبتلایان به ۱۴۱ نفر رسید

پایگاه خبری / تحلیلی نگامخبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی، ایرنا، روز پنج‌شنبه، هشتم اسفندماه، شمار جان‌باختگان بیماری کرونا در ایران را ۲۲ تن و مبتلایان را ۱۴۱ نفر گزارش کرد.

پیشتر کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، در گزارش روزانه خود شمار قربانیان کرونا در کشور تا ظهر روز چهارشنبه، هفتم اسفند، را ۱۹ نفر و شمار مبتلایان قطعی را نیز ۱۳۹ نفر اعلام کرده بود.

در آمار ارائه‌شده از سوی خبرگزاری ایرنا که در قالب یک اینفوگرافی عنوان «آمار رسمی کرونا در ایران» نام دارد، استان‌های درگیر کرونا در ایران ۲۰ استان و شمار بهبودیافتگان نیز ۵۴ نفر عنوان شده است.

این در حالی است که روز چهارشنبه تعداد استان‌های درگیر ۱۸ بود و یک روز پیشتر یعنی سه‌شنبه این تعداد تنها ۱۱ استان‌ قید می‌شد.


در همین حال از روز گذشته، مقام‌های وزارت بهداشت، تلویزیون جمهوری اسلامی و نیز شماری از خبرگزاری‌های ایران از مرخص‌ شدن شماری از افراد مشکوک به کرونا از بیمارستان‌ها خبر می‌دهند.

خبرگزاری ایلنا نیز روز پنج‌شنبه، هشتم اسفند به نقل از علی‌اصغر خالقی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی فسا نوشته از پنج بیمار مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در این شهرستان، نتیجه آزمایش یکی از آنها مثبت اعلام شد.

جواد آقازاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی، نیز به ایسنا گفت که چهارشنبه شب، تست کرونای یک زن بیمار ۵۵ ساله در ارومیه از طرف وزارت بهداشت مثبت اعلام شد.

به گفته وی، این بیمار، سابقه سفر زیارتی به قم و بازگشت به ارومیه را داشت، اما حال وی هم‌اکنون رو به «بهبود» است.

اسماعیل میرغضنفری، فرماندار لاهیجان، هم در گفت‌و‌گو با ایلنا از مرگ سه فرد مبتلا به کرونا در لاهیجان خبر داده است.

به گفته وی، تاکنون از هفت مورد مرگ مشکوک به کرونا در لاهیجان، تست سه نفر از آنها تایید شده است.

رحیم صمدی، مدیرشبکه بهداشت و درمان ماکو هم از قرنطینه موقت ۲۵ شهروند ترکیه مشکوک به کرونا در بازرگان ایران خبر داده است.

به گزارش ایسنا، این مسافران از قم عازم ترکیه هستند و عدم پذیرش مرز ترکیه، باعث تجمع در مرز بازرگان شده است.

آقای صمدی، گمرک بازرگان را به عنوان بزرگ‌ترین مرز ۲۴ ساعته زمینی ایران، «جزو نقاط پر خطر برای ورود افراد آلوده به ایران» معرفی کرده است.

1 دیدگاه برای «ایرنا: تعداد قربانیان کرونا در ایران به ۲۲ نفر و مبتلایان به ۱۴۱ نفر رسید»

  • اسفند ۹, ۱۳۹۸ در t ۶:۲۶ ق٫ظ
    Permalink

    دیدید که ابروی ملاها و قم در دنیا رفت . کشوری که کمترین چینی را دارد بیشترین قربانی در جهان ، روسیه و چین هم که ایرانی ها را از دم راه نمی دهند . جالب است هنوز ایرانی ها به همه کشورهای جهان میروند جز همین دوستان جنایت کار
    چرا سپاه جنایت کار روسی از کشتار کودکان سوریه دست بر نمی دارد بیاید در وطن ، ماسک و ژل پخش کند و خیابانها و مدارس و مترو و … را ضد عفونی کند مثل اندونزی چرا پست به همه خانه ها ماسک و ژل نمی فرستد؟

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.