اینستاگرام در مسیر فیلترینگ؛ جهرمی: فیلترینگ اینستاگرام به علت درآمد خوب اینترنت بین الملل به صلاح نیست

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – شنیده شده اخیرا کشمکش ها بعد از لایو معروف پسر نوجوان ۱۴ ساله بر سر فیلترینگ اینستاگرام بالا گرفته است پسری که به علت کشیده شدن پایش در فضای مجازی و مشکلاتی که برای خانواده خود ایجاد کرد دست به خوددکشی ناموفق زد.

گویا عزم گروهی برای فیلترینگ اینستاگرام به علت مشکلات این پلتفرم در مسائل فرهنگی و تغییر سبک زندگی به خصوص در نوجوانان جدی است.

آذری جهرمی و تیم وی نیز به علت مسائل مالی مخالف این فیلترینگ بوده و سعی در جلوگیری از این مسئله دارند. جهرمی و تیم وی گرچه با ظواهر مردمی و طرح مسائل مدنی با فیلترینگ مخالفت می کنند اما در پشت صحنه ادله اصلی آنها درآمد زایی بالا اینستاگرام است. آنها معتقدند به علت استفاده کاربران از اینترنت بین الملل در اینستاگرام و حجم بالای اینترنتی که علت مدیا محور بودن این پلتفرم استفاده می شود نباید این منبع درآمد هنگفت را قطع و جلوی آن را گرفت.

لازم به ذکر است از سوی برخی گروه ها و دستگاه ها تصمیم بر آن شده که فیلترینگ اینستاگرام دو مرحله ای باشد که در مرحله اول قطع لایوها و سپس جلوگیری از کل فضای این پلتفرم خواهد بود.

علی رغم همه انتقادات به این شبکه اجتماعی ، فیلترینگ اینستاگرام صحیح نیست.

فیلترینگ ضمن ایجاد کاهش حداقلی گروهی از کاربران منجر به پایداری بیشتر فیلترشکن ها و وفق کاربران به شرایط جدید استفاده از اینستاگرام خواهد شد.