این شما و این حکومتتان!

✍️ حبیب رمضانخانی

پس از اعلام اسامی تایید صلاحیت شدگان انتخابات پیش رو، تقریبا بر همگان مسجل شد که چه جریان و افرادی سکاندار هدایت قوه اجرایی کشور در چهار سال بعد هستند. این کار برخلاف روال گذشته با علم به مشارکت کمتر مردم صورت پذیرفته و آرزوی حاکمیت پنهان که تا امروز در مشهد مستقر بود، بعد از این علنی و در همکاری با مجلسی که به اذعان بزرگان پای کار هست و پر انرژی، حاکمیت یکدست شده و مسلما هیچ مزاحم و بی بصیرتی در ارکان بالادستی حاکمیت حضور نخواهد داشت!

حال که وضعیت معلوم و پروژه یکدست سازی صورت پذیرفته، اگر عمری بود و ملکی، مردم از هم اکنون شدیداً مشتاق برآورده سازی برنامه ها و طرح های گاه ده هزار صفحه ای! شما بوده که مرتب دم از آن می زدید. امیدواریم حداقل در پایان چهار ساله اول دولت خدومتان که اتفاقا مطابق با انتهای سند چشم انداز بیست ساله هست، بسیاری از مشکلات مرتفع شده و با خلاصی از بی تدبیری غربگرایان لیبرال! نتیجه تلاش و بصیرت شما جهادگران انقلابی را ببینیم و توانسته باشید این همه ظرفیت زمین مانده را به فرصت تبدیل کرده و دلشادمان گردانید. پس فهرستی از انتظاراتی که خود در این سال ها با امید آمدن خود وعده انجامش را داده اید، ذکر می کنیم:

۱. مسلما اقتصاد و رفع مشکلات معیشتی همواره دغدغه شما بوده است. حال منتظر می مانیم، شعار اقتصاد مقاومتی را عملی کرده و با اتکا به توان داخل به جای نگاه به خارج، وضعیت اشتغال جوانان مردم را حل کنید. به پشتوانه آن همه برنامه و طرحی که آماده کرده اید، ارزش پول ملی را به سامان و مردم را به جای هجوم به بازارهای کاذب! در بخش صنعت و تولید مشتاق به سرمایه گذاری کرده و تورم را تک رقمی گردانید. با تسخیر بازارهای هدف سیل صادرات را انجام و با تدبیر و دور زدن تحریم ها بدون پذیرش سازمان های غربی چون fatf، از اتکا به نفت خارج و صنعتی شویم. با دولت و مجلس جوان حزب اللهی سرانجام بعد از دهه ها از پیچ تاریخی، دامنه… کنده و به قله برسیم و با بودن در پای کار و رفع مشکل معیشتی مردم، شاهد برچیده شدن سازمان های چون کمیته امداد شویم.

۲. مردم انتظار دارند وضعیت پیش رو چنان امیدوارکننده باشد که دیگر شاهد مهاجرت جوانان و نخبگان به خارج کشور نباشیم و بلکه شاهد برگشت آن ها به وطن باشیم. منتظریم با به سامان شدن وضعیت، جوانان ترغیب به ازدواج شده و با ترسیم چشم انداز روشن، روند افزایش زاد ولد و جهاد در این حوزه را شاهد باشیم!

۳. مردم منتظرند با آمدن شما، آمریکا را چنان مجبور به رفع تحریم ها کنید که هم این بلا مرتفع شده و هم تمام سانتریفیوژها بچرخند. در جای جای کشور سایت های هسته ای و نیروگاه های برق هسته ای احداث و شاهد عواید سرشار آن در سفره مردم باشیم.

۴. در بحث محیط زیست منتظریم بعد از اینهمه بی کفایتی و اهمال مشکل ریزگردها را مرتفع گردانید. دریاچه ارومیه و تالاب ها را احیا و با تحول در بخش کشاورزی شاهد مدیریت آب باشیم. برنامه های انتقال آب و بیابان زایی را متوقف و شاهد جنگل زایی بوده و با تکثیر گونه های در حال انقراض به الگوی کشورهای دیگر در این زمینه بدل شویم. هر چند نسبت به این بخش، هیچگاه شاهد دغدغه و ارایه هیچ برنامه و طرحی از سوی شما و سایرین نبوده ایم!

۵. در زمینه سیاست خارجی از طریق توجه ویژه به «میدان» ضمن برآورده کردن حوزه نفوذ، زمینه تنش زدایی با همسایگان را رقم زده و با سیاست نگاهتان به شرق و بی محلی به غرب، زمینه منتفع شدن از هر جانب را مهیا کرده و با تبدیل شدن به کشوری الگو و با ثبات زمینه حضور بی شمار گردشگران خارجی و پیشرفت این بخش را شاهد باشیم.

۶. در زمینه فرهنگی و اجتماعی شاهد رفع و حل بحران های اجتماعی بزرگ چون؛ اعتیاد، بزه کاری و سرقت، طلاق، کودکان کار، قاچاق و… باشیم. با تکیه بر شفافیت و عدالت که برجسته می کنید، زمینه فساد سیستمی، رانت و اختلاس و …. را بخشکانید.

۷. با توجه به شعارها و اهداف و متناسب با ظاهری که نمود می دهید، همگی از طبقه ثروت و طیف چهار درصدی! جدا شده و با زندگی در حاشیه شهر و عدم بروز اقازادگی و برخوردار از امکانات، حس واقعی مردمی بودن و از جنس آن ها بودن را که اصلی ترین شعار شماست جامه عمل بپوشانید.

می توان این لیست را مطابق با انتقادات سابق و طرح هایی که عنوان کرده اید ادامه داد ولی ما به همین اکتفا می کنیم و مثل همیشه سطح توقعاتمان را پایین می آوریم. می دانیم برخلاف یاوه گویی های سابق! اختیارات پست ریاست جمهوری بی شمار است و شما می توانید. فقط توقع داریم بسان دولت احمدی نژاد که این یکدست سازی وجود داشت و به جای آبادانی ویرانی به جا گذاشتید، در انتها پاسخگو باشید. مسلما مجلس فعلی و دولت آینده حاصل گلچین بهترین نیروهای انقلاب بوده! و جای کم کاری و در خواست فرصت مجدد از مردم نخواهد داشت.