ای کاش می فهمیدیم ؛ ویروسی که به اذن پروردگاربا خود آگاهی و شعور آورد…!! / یادداشت

✍️حسین فرزین

بالاخره فهمیدیم که دین‌فروشان در زمان سختی به گوشه‌ای دنج فرار می‌کنند و در زمان خوشی خرافات به خورد ملت می‌دهند تا عقل و فهم عده‌ای ساده اندیش را بدزدند و وعده بهشت نادیده را به ساده‌ لوحان بدهند و بر آنان سوار شوند.

حالا فهمیدیم که اگر جنازه‌ای غسل داده نشود و نماز میت بر آن خوانده نشود و تلقین داده نشود و چند میلیون هزینه روضه‌خوان و قاری قرآن نکنیم ، باز هم میت راحت به خاک سپرده می‌شود و نزد خدا می‌رود.

حالا فهمیدیم که حتی یک ویروس کوچک هم می‌تواند باعث بیداری بزرگ بشریت شود و از کل آموزه‌های ۱۴۰۰ سال اسلام ، بیشتر باعث رعایت نظافت و بهداشت بین مسلمانان و همه انسان‌ها شود.

حالا فهمیدیم که این همه هزینه که برای طلاکاری و سنگ‌فرش و ساخت ساختمان‌های مجلل اماکن مذهبی شده ؛ در زمان سختی هیچ دردی را از مردم دوا نمی‌کند و فقط دکانی برای ثروت‌اندوزی مشتی دستاربند حقه باز و شیاد شده است و اگر به جای این همه امام‌زاده و بقعه و بارگاه ، درمانگاه ، بیمارستان و کارخانه تجهیزات پزشکی و مواد بهداشتی ساخته بودیم الان وضعیت جامعه به مراتب بهتر بود.

حالا فهمیدیم که اگر خود کعبه هم تعطیل شود آب از آب تکان نمی‌خورد ، چه برسد به اینکه نماز جماعت و نمازجمعه هم با آن همه تبلیغات و مصلاها و ساختمان‌های بزرگ که این همه پول از جیب مردم برایشان می‌شود هم تعطیل شوند هیچ اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

حالا فهمیدیم که صدقه هفتاد نوع بلا را دفع نمی‌کند و به واسطه همینن صندوقها و یا ابزارهای مشابه، پول محرومین و درماندگان ساده لوح را غارت میکنند

البته کمک به همنوعان از راه هوشمند و مطمئن خیلی خوب است

حالا فهمیدیم که حدیث کسا ، ندبه ، توسل به ائمه ، کمیل ، زیارت عاشورا ، اذکار و … نه تنها توان شفای بیماری را ندارند بلکه مبلغانی که این مطالب را با تبلیغات فراوان به خورد مردم می‌دادند خودشان در زمان بیماری از شهرهای مذهبی فرار کردند و هر کدام در سوراخی خزیدند.

حالا فهمیدیم که ضریح و مرقد امام و امامزاده نه تنها شفا نمی‌دهند بلکه رفتن به آن مکان‌ها و دست زدن و بوسیدنشان هم باعث بیماری زایی است.

حالا فهمیدیم که خداوند بزرگ می‌تواند با یک ویروس بسیار ریز باعث بیداری و تفکر گردد و نیازی به خرافات و داستان‌های محیرالعقولی که سال هاست برایمان تعریف می‌کنند نبوده و نیست.
و حالا فهمیدیم

که فقط انسانیت و انسان بودن، فارغ از عقاید باطل مذهبی راهگشای دردهای جوامع است و واکسنهای بودائیان، کمونیستها، هندوها و مسیحیان همه میتواند اثربخش و مفید واقع گردد

کلام آخر ، دیدید که در زمان بحران چقدر بیمارستان‌ها و تجهیزات پزشکی به درد جامعه و مردم می‌خورد؟

پس لطفا از این پس اگر نذری دارید به جای اینکه نذر امامزاده‌ها و حرم ها کنید تا به جیب مشتی دستاربندِ دزد و حقه باز برود؛ نذر درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها و خرید تجهیزات پزشکی برای مردم کنید که به درد جامعه و خودتان خواهد خورد و شکم مفت‌خورها را از این بزرگتر نکنید.

خداوندا تا ابد ممنون و شاکر درس های بزرگی که با این ویروس ریز به بشریت ، بخصوص به ما شیعیان گرفتار « دکان های دینی »، آموختی هستیم.

پس در آگاهی رسانی به یکدیگر با غلبه بر ترس درونیمان که سالیان سال از بدو تولد با شستشوی مغزی دین فروشان با خرافات نهادینه کرده اند، سعی در بیداری یکدیگر داشته باشیم