«باباهای مدارس» هم معترض شدند /تا رسیدن به خواسته‌هایمان تجمع می‌کنیم

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ بی توجهی وزارت آموزش و پرورش به وضعیت معیشتی و شرایط کار سرایداران و سایر کارگران خدماتی مدارس دولتی سبب شد گروهی از آنان برای رساندن صدای اعتراض خود مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کنند.


به گزارش رادیو زمانه، یکشنبه ۲۱ دی گروهی از کارگران خدماتی و سرایدار مدارس دولتی به نمایندگی از همکارانشان که به صورت رسمی، پیمانی و قراردادی در آموزش و پرورش کار می‌کنند، مقابل مجلس تجمع کردند. خواست اصلی تجمع کنندگان همسان سازی و افزایش حقوق است.


آن‌ها در این تجمع پلاکاردهایی در دست داشتند که حاوی مطالباتشان بود؛ از جمله: اجرای طرح رتبه‌بندی نیروهای خدماتی، برقراری حق سرایداری، اضافه‌کار، حق لباس و حق مسکن، جذب و استخدام نیروهای جدید خدماتی، افزایش حقوق نیروهای خدماتی، ارتقای شغلی از خدماتی به اداری، قرارگرفتن در زمره مشاغل سخت و زیان‌آور،‌ همسان‌ سازی حقوق نیروهای خدماتی.

تجمع کنندگان گفته‌اند تا تحقق خواست‌هایشان، به تجمع اعتراضی (به صورت هفتگی) ادامه می‌دهند. تجمع یکشنبه سرایداران و سایر کارگران خدماتی مدارس دولتی همزمان با چند تجمع اعتراضی دیگر مقابل مجلس برگزار شد.


در این روز از جمله آموزش‌یاران نهضت سوادآموزی و بازنشستگان تامین اجتماعی نیز با خواست رسیدگی به مطالباتشان مقابل مجلس تجمع کردند.

✍️ دیدگاه شما 🙏