بابک زنجانی در ویلای شخصی خود در لواسان تحت نظارت زندگی می کند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – ✍️بابک مجیدی

فواد صادقی می‌گوید بابک زنجانی ۶ سال زیر نظر حفاظت قوه قضاییه که رئیس آن خطیب، وزیر اطلاعات دولت سیزدهم است، بود و به همین علت وزارت اطلاعات دولت یازدهم و دوازدهم نتوانست پول‌های بابک زنجانی را پس بگیرد.

حالا که دولت هماهنگ است احتمال دارد وزارت اطلاعات به عنوان مجری تحقیات او را از قوه قضاییه پس بگیرد. همچنین صادقی می‌گوید اگر رئیسی مدیریت قانونی را جایگزین مدیریت جهادی کند احتمال به وجود آمدن امثال بابک زنجانی وجود نخواهد داشت. وکیل بابک زنجانی هم می‌گوید خبر جدیدی از او وجود ندارد و همه چیز در امن و امان است.

بابک زنجانی یکی از بزرگترین مفسدان اقتصادی بود که در دادگاه، حکم اعدام برای او صادر و بار‌ها توسط قوه قضاییه اعلام شد هر زمان او تمام پول‌ها را به خزنه کشور پس دهد حکمش اجرا خواهد شد.

از روز ۱۲ بهمن ۹۵ که حکم اعدام به طور کامل به او ابلاغ شده تا به امروز خبر‌های ضد و نقیضی از وضعیت او به گوش می‌رسید. اما خبر مهم درباره بابک زنجانی امسال، در رسانه فارسی زبان که در آمریکا فعالیت می‌کند منتشر شد.

رسانه ایران وایر در تاریخ ۳ خرداد ۱۴۰۰ اعلام کرد، طبق اخباری که از طریق یک منبع موثق به آن‌ها داده، بابک زنجانی حدود دو ماه است که در ویلای شخصی خود در لواسان تحت نظارت زندگی می‌کند.

خبری که تا به امروز از سوی قوه قضاییه که رئیس پیشین آن ابراهیم رئیسی بود و چه حالا که بر عهده غلامحسین محسنی اژه‌ای است جوابی داده نشده.

پیش از این غلامحسین اسماعیلی که حالا رئیس دفتر ابراهیم رئیسی رئیس جمهور دولت سیزدهم است، یک بار در اردیبهشت ۱۴۰۰ در نشست مطبوعاتی خود در پاسخ به سوال خروج بابک زنجانی از کشور تنها به جمله «خروج از کشور نامبرده صحت ندارد» بسنده کرد:

کوهپایه زاده: همه چیز امن و امان است

رسول کوهپایه‌زاده وکیل بابک زنجانی درباره آخرین وضعیت موکل خود اعلام کرد: «درباره موکلم آقای بابک زنجانی هیچ خبر تازه‌ای نیست و همه چیز امن و امان است و منتظریم ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.»

او همچنین درباره اینکه احتمال آزادی و کمک او به دولت سیزدهم درباره رفع تحریم‌ها جوابی نداد و تلفن خود را قطع کرد.