بادامچیان: اصلاح‌طلبان مقابل رای مردم نایستند/ ایران هم نیازی به مذاکره برای مذاکره ندارد/ مشکل عمده دولت روحانی احساس ضعف در برابر آمریکایی‌ها بود

پایگاه خبری / تحلیلی نگاماسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران این حزب با تقدیر از فعالیت‌های دولت سید ابراهیم رئیسی و حضور مردمی وی در استان‌ها اظهار امیدواری کرد، موضوع آب در دو استان خوزستان و سیستان و بلوچستان و نیز مشکل ریزگردها حل شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین گفت: بعضی از اصلاح طلبان و جریان‌های مشکوک، برنامه مطالبه خواهی را بهانه‌ای برای تهاجمات علیه دولت کرده‌اند که این خطای جدید آنهاست. وی تصریح کرد: اگر دولت منتخب مردم را یاری نمی‌کنند حداقل مقابل رای مردم نایستند.

بادامچیان در بخش دیگری از سخنانش از دولت خواست با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، برای کسری بودجه و مشکلات ناشی از آن و فاصله گرفتن از روش غلط بودجه نویسی، با استفاده از نظرات کارشناسان و نمایندگان مجلس، اقدامی جدی و سریع را در دستور کار قرار دهند.

بادامچیان ادامه داد: در بازنگری در بودجه مشخص خواهد شد هزینه های بی منطق کدامند و صرفه جویی ها چگونه باید باشد و نیز درآمدهایی که به خزانه واریز نمی شوند کدامند و چگونه باید واریز شوند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از این گفت وگو درباره مذاکرات وین گفت: مذاکرات باید به نتیجه برسد، اما مذاکره برای مذاکره، جز اتلاف وقت نتیجه ای ندارد، ایران هم نیازی به مذاکره برای مذاکره ندارد.

بادامچیان تصریح کرد: آمریکا در بحران همه جانبه قرار دارد و ایستادگی منطقی ایران است که منافع و مصالح ملی کشور را تامین می کند. وی گفت: مشکل عمده دولت قبلی احساس ضعف در برابر آمریکایی‌ها بود که معلوم شد خطای بزرگ آنها بود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه با اشاره به تحولات افغانستان اظهار داشت: خواست نظام و ملت و مقام معظم رهبری و دولت ایران، آرامش، رفاه و امنیت کشور برادر و همسایه است که با خروج نیروهای بیگانه زمینه مساعد می شود. وی افزود: البته حاکمان فعلی بر خلاف اظهارات اولیه، دچار اشتباهات استراتژیک شده اند.

بادامچیان ادامه داد: نبرد در پنجشیر خطای فاحشی است که ولو آن را با زور تسخیر کنند، درگیری و مقاومت مخفی را تشدید می کند و مخالفان دیگر را هم علیه حاکمان فعلی با هم متحد می کند.