باربارا پراوی: از حافظ و سعدی در ترانه‌هایم الهام گرفته‌ام

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ باربارا پراوی، خواننده و ترانه‌سرای ۲۷ ساله فرانسوی است در مسابقات آواز یوروویژن سال ۲۰۲۱ شرکت می‌کند.


‌‌‌او با ترانه‌ای به نام ‘ووآلا’ توانست رقیبان خود را پشت سر بگذارد و در یک شو تلویزیونی دل تماشاگران و هیات داوران را ببرد و آرای آنها را به دست آورد.
پراوی در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی می‌گوید که آهنگ من درباره امید و احساس کامل بودن در زندگی است.


او در پاسخ به این پرسش که آیا از ادبیات فارسی هم وام گرفته‌اید،‌ گفت: قطعا من عاشق اشعار فارسی هستم و از حافظ و سعدی در ترانه‌هایم الهام گرفته‌ام.
او افزود: من بسیار خوشحالم که در دوران پاندمی فرصتی دارم که تا برای مردم بخوانم و از همین حالا خود را پیروز می‌دانم و برای من شکست رقبایم در یوروویژن مهم نیست.


‌این خواننده جوان فرانسوی مادرش اهل ایران است و پدرش از صربستان. او از سال ۲۰۱۷ کار خود را شروع کرده و هم با ظاهرش و هم با ترانه‌های خود برای هوادارانش یادآور ادیت پیاف، اسطوره موسیقی قرن بیستم فرانسه است.


باربارا پراوی که تحت قرارداد شرکت کپیتال رکوردز فعالیت می‌کند، تاکنون ترانه‌هایی را برای دیگر خوانندگان نیز سروده است.

مسابقات نهایی یوروویژن که سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزاری آن لغو شد، قرار است در روز ۲۲ ماه مه سال جاری در روتردام هلند برگزار شود.
سال گذشته، نماینده فرانسه در مسابقات یوروویژن توسط یک کمیته انتخاب شده بود، اما امسال تلویزیون فرانسه تصمیم گرفت تا نظر مردم را هم در این انتخاب شریک کند؛ اسم برنامه مسابقات را هم این گونه انتخاب کرد: «یوروویژن فرانسه، شما هستید که انتخاب می‌کنید».