بازار سرمایه در سیطره افراد ناآگاهی است که فقط پول دارند و نقدینگی را وارد بازار می‌کنند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _  عباسعلی حقانی نسب بیان کرد:‌ بازار سرمایه تحت سیطره افراد ناآگاهی است که فقط پول دارند و جریان نقدینگی را وارد بازار می‌کنند و این جریان نقدینگی تعیین‌کننده است.

به گزارش «نود اقتصادی»، عباسعلی حقانی‌نسب، کارشناس ارشد بازار سرمایه اظهار داشت: در شرایط فعلی ریسک‌های سیاسی در بازار سرمایه تاثیرگذار است ولی آن چیزی که الان بیشترین تاثیر را دارد ورود جریان نقدینگی است.

وی بیان کرد: بازار سرمایه تحت سیطره افراد ناآگاهی است که فقط پول دارند و جریان نقدینگی را وارد بازار می‌کنند و این جریان نقدینگی تعیین‌کننده است. ما در شرایطی قرار داریم که ریسک‌های سیاسی، عوامل بنیادی، مدل‌های تکنیکالی و مدل‌های بنیادی خیلی بازار را تکان نمی‌‌دهند.

این کارشناس ارشد بازار سرمایه افزود: آن چیزی که افزایش شاخص را توجیه می‌کند، جریان نقدینگی است که بخشی از آن به سمت بازار می‌آید. از ابتدای سال تا الان بین ۶۰ تا ۷۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی وارد بازار سرمایه شده که این میزان در مقابل ۲.۶ میلیون میلیارد تومان نقدینگی خلق شده در کشور و کوچک‌شدن اقتصاد و کاهش تولید ناخالص داخلی؛‌ عدد زیادی نیست.