بازداشت ابوالفضل انصاری, شهروند بهائی ساکن کرج

پایگاه خبری / تحلیلی نگامدر ساعات پایانی روز گذشته, “ابوالفضل انصاری”, شهروند بهائی ساکن کرج, توسط ماموران انتظامی این شهر بدون ذکر دلیل, بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. بیماری قلبی این شهروند بهائی و محدودیت دسترسی وی به دارو و درمان موجی از نگرانی را در خانواده وی بوجود آورده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, شب یکشنبه ۱۲ مردادماه ۱۳۹۸, “ابوالفضل انصاری”, شهروند بهائی ساکن مهر شهر کرج, توسط افرادی که خود را مامور انتظامی معرفی کرده بود بدون ذکر دلیل و یا ارائه حکم قضائی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد و تا این لحظه خبری از وضعیت این شهروند بهائی در دست نیست. 

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام خبر بازداشت این شهروند بهائی گفت؛ از زمانی که “ابوالفضل انصاری” توسط افرادی که در با ارائه کارت شناسائی خود را مامور نیروی انتظامی معرفی کرده بودند بازداشت شد اعضای خانواده وی با مراجعه به کلانتری و سایر ارگانهای امنیتی و انتظامی هیچگونه پاسخی مبنی بر محل نگهداری ابوالفضل انصاری دریافت نکردند.

این منبع مطلع همچنین گفت؛ با توجه به ابتلای “ابوالفضل انصاری” به بیماری قلبی و استفاده وی از داروهای قلبی در صورتی که وی در بازداشتگاه نیروهای امنیتی بماند دسترسی وی به خدمات پزشکی و حتی داروهایش محدود شده و این مورد موجی از نگرانی را برای خانواده وی ایجاد کرده است. 

شهروندان بهائی با استناد به بخشنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی از جمله پیروان ادیان بدون حقوق شهروندی در ایران محسوب میشوند. سرکوب این شهروندان در غالب: پلمپ محل کسب, محرومیت از حق تحصیل از مدرسه ابتدائی تا مدارج عالی, تخریب قبرستانها و همچنین دیگر مکانهای مقدس آنها و محرومیتهای گسترده دیگر که این شهروندان با آن دست و پنجه نرم میکند را در بر میگیرد.