بازداشت بدون توضیح؛ مازیار سیدنژاد، فعال کارگری، بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_نیروهای امنیتی روز دوشنبه این فعال کارگری را در منزل شخصی او در تهران بازداشت کردند.

به نوشته پایگاه خبری هرانا، سید‌نژاد دهم آذر۹۷ در جریان اعتراضات کارگری خوزستان در اهواز بازداشت شده بود. او بیش سه ماه و نیم بعد در ۲۷ اسفند ۹۷ با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

صدا و سیمای جمهوری اسلامی شنبه ۲۹ دی سال۹۷ در ادامه پخش اعترافات اجباری فعالان مدنی، کارگری و سیاسی، اقدام به پخش برنامه‌ای با عنوان «طراحی سوخته» کرد که در آن بخشی از اعترافات اجباری سیدنژاد را در کنار سپیده قلیان، اسماعیل بخشی و علی نجاتی پخش کرد.

اتهاماتی که این فعالان کارگری پس از آزادی آن را رد کرده و شرح شکنجه و آزار و اعمال فشار نیروهای امنیتی و نقش شماری از پرسنل صدا و سیما را در ضبط اعترافات اجباری، فاش کردند.

در اردیبهشت سال۹۹ اولین جلسه دادگاه مازیار سیدنژاد و مرداد ماه سال۹۹ نیز جلسه دوم دادگاه او برگزار شد و در دادگاه به «عضویت در گروه‌های مخالف نظام، اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام» متهم شد.

شعبه چهارم دادگاه انقلاب اهواز طی حکمی که آذر۹۹ به شکل حضوری به این فعال کارگری ابلاغ شد او را به دلیل حمایت از اعتراضات کارگری خوزستان به سه سال زندان محکوم کرد.

هنوز مشخص نیست که بازداشت روز دوشنبه مازیار سیدنژاد در ارتباط با این حکم انجام شده است و دستگاه‌های امنیتی و قضایی درباره دلیل بازداشت این فعال کارگری توضیحی ارائه نکرده‌اند.