بازداشت دست‌کم ۷ وکیل و فعال مدنی در تهران؛ بی خبری و احتمال بازداشت مهدی محمودیان و مصطفی نیلی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_خبرگزاری حقوق بشری هرانا روز شنبه ۲۳ مرداد از بازداشت ۷ وکیل و فعال مدنی توسط نیروهای امنیتی در تهران خبر داده و نوشته است که احتمالا شمار بازداشت‌شدگان بیشتر از این افراد است.

هرانا اسامی بازداشت شدگان را آرش کیخسروی، مصطفی نیلی، مهدی محمودیان، محمدرضا فقیهی، محمدهادی عرفانیان کاسب، مریم فراافراز و لیلا حیدری اعلام کرده است.

هرانا نوشته در جریان بازداشت، تعدادی از لوازم شخصی این شهروندان از جمله تلفن همراه آنان توسط نیروهای امنیتی ضبط شده است.

ساعاتی پیش پایگاه خبری امتداد نیز از احتمال بازداشت مهدی محمودیان، فعال مدنی و مصطفی نیلی وکیل دادگستری خبر داده بود. امتداد نوشته بود که به نظر می‌رسد این دو ساعاتی پیش در دفتر کار خود بازداشت شده‌اند.

همسر مهدی محمودیان نیز در توییتر خود ضمن اعلام بی خبری از وی احتمال بازداشت آن‌ها توسط ماموران امنیتی جمهوری اسلامی را مطرح کرده بود.
علی مجتهدزاده، وکیل دادگشتری هم در توییتر خود نوشته است متأسفانه از مهدی محمودیان و مصطفی نیلی وکیل دادگستری چند ساعتی است که خبری در دست نیست امیدواریم نگرانی ها بی جهت باشد.

دستگاه‌های امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی تاکنون به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند.

آرش کیخسروی، مصطفی نیلی، محمدرضا فقیهی، محمدهادی عرفانیان کاسب و لیلا حیدری وکلای دادگستری، مهدی محمودیان روزنامه نگار و عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت و مریم افرافراز فعال مدنی و از اعضای جمعیت امام علی است.