بازداشت رضا بهروزی در پی انتقاد از خامنه‌ای؛ او پرسیده بود: چرا در کاری که تخصص نداشتید، اظهارنظر کردید؟

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرضا بهروزی، شهروند اهل قزوین که با انتشار چند ویدیو از علی خامنه‌ای به دلیل ممنوعیت خرید واکسن انتقاد کرده بود، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

روز یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۰، ویدیویی از بازداشت این شهروند در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که در آن رضا بهروزی توسط چند نیروی لباس شخصی و با دست‌بند به یک خودرو منتقل می‌شود.

در این ویدیو زنی با فریاد از همسایه‌ها کمک می‌خواهد و می‌گوید «نگذارید آقای بهروزی را با خود ببرند».

این شهروند روزهای گذشته با انتشار ویدیوی کوتاهی خطاب به علی خامنه‌ای گفته بود: «خامنه‌ای ابله! تا کی باید ما مردم ایران چوب حماقت‌ها و ندانم‌کاری‌های تو را بخوریم؟»

رضا بهروزی با اشاره‌ نظرهای علی خامنه‌ای در آغاز پاندمی کرونا که آن را بی اهمیت جلوه می داد از وی پرسیده است: «چرا در کاری که در ان تخصص نداشتید اظهار نظر کردید؟»

این شهروند با اشاره به ممنوعیت واردات کرونا به ایران از سوی علی خامنه ای و کشته شدن صدها هزار نفر از مردم به دلیل این تصمیم گفته: «مردم ایران هر چه لعن و نفرین دارید به خامنه‌ای و بیت رهبری بفرستید که سرچشمه تمام بدبختی‌ها است.»

همزمان با افزایش انتقادها از علی خامنه‌ای به دلیل نقش وی در از کنترل خارج شدن پاندمی کرونا در ایران، بازداشت منتقدان وی نیز شدت گرفته است.

هفته گذشته نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی شش وکیل و فعال مدنی را که گفته می‌شود در پی تنظیم شکایتی از سران جمهوری اسلامی به دلیل اهمال در مدیریت بویروس کرونا بودند را در تهران بازداشت کردند.