بازداشت سعید بریچی, شهروند ساکن استان سیستان و بلوچستان

پایگاه خبری / تحلیلی نگاماواسط ماه گذشته, سعید بریچی, شهروند ساکن در استان سیستان و بلوچستان, توسط نیروهای امنیتی این استان در کریم آباد زاهدان بازداشت شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کمپین فعالین بلوچ, روز جمعه ۱۸ مردادماه ۱۳۹۸, سهید بریچی, شهروند ساکن کریم آباد از توابع زاهدان واقع در استان سیستان و بلوچستان, پس از بازداشت توسط نیروهای امنیتی به مکان نامعلومی منتقل شد. 

بنقل از یک منبع مطلع, علیرغم گذشت ۲۰ روز از بازداشت “سعید بریچی”, فرزند “عبدالرحمن”, از بازداشت وی اطلاعی در دست نیست و نیروهای امنیتی که به همراه ۲ دستگاه سواری پلاک شخصی در محل کار سعید بریچی که وی در کریم آباد زاهدان مغازه خواربار فروشی دارد آمده اند و او را مورد ضرب شتم قرار داده و بدون نشان دادن حکم بازداشت و با دستبند و چشم بند او را بردند. 

این منبع همچنین گفت: خانواده “سعید بریچی”, تاکنون از محل نگهداری و آخرین وضعیت فرزندشان بی اطلاع بوده و با مراجعه به نهادهای امنیتی هیچگونه جواب قانع کننده ای به آنها داده نشد چرا که وقتی به اداره اطلاعات مراجعه کردند از پشت آیفن درب ورودی اداره به آنها گفته شده به شعبه امنیتی دادسرای زاهدان مراجعه کنند.