بازداشت سهیلا حقیقت, شهروند بهائی ساکن شیراز توسط نیروهای امنیتی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام”سهیلا حقیقت”، شهروند بهائی ساکن شیراز، توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز شنبه ۱۹ مردادماه ۱۳۹۸, “سهیلا حقیقت”, شهروند بهائی ساکن شیراز در پی یورش ماموران امنیتی به منزل شخصی وی این شهروند بهائی را بازداشت و پس از تفتیش منزل وی این شهروند بهائی را به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ روز شنبه , هفت تن از ماموران امنیتی که صورتهای خود را پوشانده بودند در حالی که “سهیلا حقیقت” میزبان برگزاری کلاس نارانان “یک انجمن قانونی” بود به منزل وی مراجعه کردند و تفتیش کامل آن محل و ضبط برخی از لوازم شخصی از قبیل؛ کامپیوتر, مدارک شناسائی, شناسانامه, پاسپورت و کارهای عابر بانک این شهروند بهادی را بازداشت کرده  و سپس نفر به نفر حاضرین در آن کلاس را بازجوئی کرده و ضمن دریافت مشخصات شخصی آن افراد, “سهیلا حقیقت” را با خود بردند. 

شهروندان بهائی با استناد به بخشنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی از جمله پیروان ادیان بدون حقوق شهروندی در ایران محسوب میشوند. سرکوب این شهروندان در غالب: پلمپ محل کسب, محرومیت از حق تحصیل از مدرسه ابتدائی تا مدارج عالی, تخریب قبرستانها و همچنین دیگر مکانهای مقدس آنها و محرومیتهای گسترده دیگر که این شهروندان با آن دست و پنجه نرم میکند را در بر میگیرد.