بازداشت سیاوش سلیمانی پور, فعال رسانه ای توسط اطلاعات سپاه پاسداران

پایگاه خبری / تحلیلی نگامطی روزهای گذشته, “سیاوش سلیمانی پور”, فعال رسانه ای و مدیر مسئول وبسایت خبری چیچیست خبر, توسط ماموران اطلاعات سپاه در شهرستان ارومیه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه ۲۲ مهر ماه ۱۳۹۸, “سیاوش سلیمانی پور”, شهروند اهل ارومیه و مدیر موسس وبسایت خبری چیچیست نیوز, در پی یورش ماموران اطلاعات سپاه ارومیه به منزل شخصی وی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن تائید این خبر گفت؛ “سیاوش سلیمانی پور”, از فعالان رسانه ای با سابقه و موسس وبسایت خبری چیچیست نیوز  و رئیس انجمن آذربایجان مدنیت اوجاغی، بدون ارائه دلیل توسط ماموران اطلاعات سپاه پاسداران در ساعات پایانی دوشنبه هفته جاری بازداشت شد و پیگیریهای خانواده و نزدیکان وی مبنی بر مکان نگهداری و اتهامات مطروحه بر علیه وی راه به جایی نبرده است. 

این منبع مطلع همچنین گفت؛ با توجه به صدور حکم توقیف وبسایت خبری چیچیست خبر, که “سیاوش سلیمانی پور”, از موسسان آن بود و حکم توقیف آن در تاریخ ۱۹ تیر ماه ۱۳۹۸, به دستور معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی, شهرستان ارومیه صادر شده بود نزدیکان وی بازداشت این فعال رسانه ای را مرتبط با فعالیتهای وی در وبسایت چیچیست نیوز و از بابت حکم توقیف صادره در تیرماه سالجاری می دانند.