بازداشت محمدولی غلام نژاد, زندانی سابق سیاسی از سوی نیروهای امنیتی

پایگاه خبری / تحلیلی نگامطی هفته جاری, محمد ولی غلام نژاد, از زندانیان اسبق سیاسی, توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز یکشنبه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۸, محمدولی غلام نژاد, از فعالان و زندانیان سابق سیاسی, بدون ارائه حکم قضائی توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

براساس این گزارش, از دلایل بازداشت محمدولی غلام نژاد و اتهامات منتشبه براین شهروند تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعی در دست نیست. بازداشت این شهروند بدون اطلاع رسانی و یا تفهیم اتهام در زمان بازداشت صورت گرفته است. 

لازم به ذکر است, محمدولی غلام نژاد, فعال سیاسی در سال ۱۳۸۷ به همراه همسر و فرزندش از بات اتهام ارتباط با سازمان مجاهدین خلق بازداشت شده بودند و با شروع مراحل تحقیق و بازجوئی فرزند این زوج فعال سیاسی از بازداشت آزاد شد. 

“محمدولی غلام نژاد” و همسرش “صغری غلام نژاد” از سوی دادگاه انقلاب تهران به تحمل هریک به تحمل ۳ سال حبس تعزیری محکوم شدند. 

در تاریخ ۲۰ مهرماه ۱۳۹۲ “محمدولی غلام نژاد” در حالی که یک ماه تا اتمام دوران محکومیت حبسش باقی مانده بود از زندان اوین آزاد شد. پیش از آزادی وی “صغری غلام نژاد”, همسری محمدولی غلام نژاد از بند زنان زندان اوین آزاد شده بود.