بازداشت مدیر شرکت آمریکایی متهم به تجارت ۳۵۰ هزار دلاری لوازم آرایش با ایران

پایگاه خبری / تحلیلی نگامپلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، مدیر یک شرکت تولید لاک و لوازم آرایش را به جرم دور زدن تحریم‌های ایران بازداشت کرده است.

به گزارش بی بی سی، مایکل رُز، که مدیر یک شرکت تولید کننده لاک ناخن و انواع لوازم آرایشی است، در نیویورک بازداشت شده است.

آقای رُز دو اتهام دارد. مهم‌ترینشان این است که او تحریم‌های ایران را دور زده است و دیگر اینکه بهای کالاهای فروخته شده را کمتر از آنچه که بود اعلام کرده تا تعرفه‌های گمرکی کمتری بپردازد.

در بیانیه‌ای که وزارت دادگستری آمریکا منتشر کرده، آمده است که آقای رز همچنین به تقلب در امور بانکی و پولشویی محکوم شده است.

در این بیانیه نوشته شده که مواد آرایشی تولیدی این شرکت آمریکایی از طریق شرکت‌های صوری در امارات متحده عربی به ایران ارسال می‌شده است.

ویلیام سویینی، دستیار رئیس اف‌بی‌آی، در باره بازداشت آقای رز گفت:‌ «هر دلیلی که برای این تصمیم وجود داشته است، حرص یا چیزی از آن شیطانی‌تر، ما مدعی هستیم که آقای رز مخصوصا مقصد نهایی کالاهایش را پنهان کرده است و درباره قیمت کالاها دروغ گفته تا از تعرفه‌های گمرکی‌اش بکاهد.»

او در ادامه با بیان اینکه دور زدن تحریم‌های آمریکا یک جرم فدرال به حساب می‌آید، گفت که این تحریم‌ها برای حفظ منافع آمریکا در مقابل ایران و کشورهای دیگر است.

بنا به اطلاعاتی که وزارت دادگستری آمریکا منتشر کرده است، آقای رز متهم است که بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ میلادی، لوازم آرایشی به ارزش ۳۵۰ هزار دلار به شرکت ایرانی فروخته است. حتی او قراردادی را با واردکننده ایرانی امضا کرده که حق واردات اختصاصی محصولات این شرکت آمریکایی را فقط به آنها واگذار کرده است.

✍️ دیدگاه شما 🙏