بازداشت مولود حاجی زاده, روزنامه نگار

پایگاه خبری / تحلیلی نگامروز گذشته, مولود حاجی زاده, روزنامه نگار و فعال رسانه ای در پی مراجعه به دادسرای اوین جهت ارائه آخرین دفاعیات خود, بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه ۲۴ تیرماه ۱۳۹۸, مولود حاجی زاده, روزنامه نگار شاغل در حوزه زنان, پس از مراجعه به دادسرای امنیت تهران « دادسرای مقدس » جهت ارائه آخرین دفاعیات در جلسه بازپرسی و تودیع قرار وثیقه, بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. این فعال رسانه ای طی هفته های اخیر چندین نوبت از سوی اطلاعات سپاه پاسداران احضار و تحت بازجوئی قرار گرفته بود. 

حسین زیدآبادی, از زندانیان سابق سیاسی ساعاتی پیش با انتشار این خبر در صفحه شخصی خود ضمن اعلام این خبر نوشت؛ مولود حاجی‌زاده، روزنامه‌نگار حوزه زنان که طی هفته‌های اخیر چندین بار توسط سازمان اطلاعات سپاه احضار و بازجوئی شده بود، پس از حضور در دادسرای اوین بازداشت شده است. به وی گفته بودند جهت ارائه آخرین دفاعیات و تودیع قرار وثیقه در دادسرا حاضر شود. 

لازم به ذکر است علیرغم بازداشت مولود حاجی زاده, از دلایل و یا اتهامات این روزنامه نگار تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعی در دست نیست. 

مولود حاجی‌زاده پیش از این و در جریان تجمع اعتراضی که به مناسبت ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۶ و روز زن در مقابل ساختمان وزارت کار و امور اجتماعی در تهران برگزار شده بود از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و پس از اتمام مراحل بازجوئی در تاریخ ۲۱ اسنفد ماه همان سال با تودیع قرار وثیقه بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی آزاد شده بود. 

بازداشت و سرکوب و رفتارهای قهرآمیز با فعالان رسانه ای و مطبوعات در ایران در حالی صورت میگیرد که با توجه به گزارش سالیانه سازمان گزارشگران بدون مرز, ایران در بین ۱۸۰ کشور در زمینه آزادی مطبوعات و رسانه ها رتبه ۱۷۰ را در جهان دارا میباشد.