بازداشت و بلاتکلیفی طولانی مدت محمد مرادی, در زندان نقده

پایگاه خبری / تحلیلی نگام“محمد مرادی”, شهروند ساکن شهرستان پیرانشهر, محبوس در زندان نقده علیرغم گذشت بیش از ۲ سال کماکان بصورت بلاتکلیف در این زندان به سر می برد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان, “محمد مرادی”, شهروند اهل پیرانشهر و زندانی محبوس در زندان مرکزی نقده که از بابت اتهام “عضویت در یکی از احزاب کرد مخالف نظام” در تاریخ ۱۵ شهریور ماه ۱۳۹۶ توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد علیرغم گذشت بیش از ۲ سال از زمان بازداشت بدون ادامه روند دادرسی بر پرونده وی و بدون صدور هیچ حکم حبس کماکان بطور بلاتکلیف در زندان نقده محبوس شده است.   

محمد مرادی, در تاریخ ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۶,  بدون ارائه حکم قضائی, توام با ضرب و شتم از بابت اتهام “عضویت در یکی از احزاب کرد مخالف نظام” بازداشت و سپس به یکی از بازداشتگاههای ارگانهای امنیتی در شهرستان ارومیه منتقل شد.

این شهروند پس طی مراحل بازجوئی و تکمیل پرونده، ابتدا به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد و در اواخر سال ۱۳۹۶ به زندان نقده منقل شد.

همچنین وی از زمان بازداشت تا این لحظه از حق دسترسی به وکیل محروم بوده و بصورت بلاتکلیف در زندان شهرستان نقده محبوس مانده است.