بازداشت و بیخبری از وضعیت مبین بلوچ, شهروند ساکن قصر قند

پایگاه خبری / تحلیلی نگامطی روزهای گذشته, “مبین بلوچ”, شهروند ساکن قصر قند از توابع استان سیستان و بلوچستان, توسط ماموران اداره اطلاعات این شهرستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کمپین فعالین بلوچ, روز یکشنبه ۱۴ مهر ماه ۱۳۹۸, “مبین بلوچ”, شهروند ساکن شهرستان قصر قند از توابع استان سیستان و بلوچستان در حالی که وی در بهداری این شهر بود توسط ماموران اداره اطلاعات قصر قند بازداشت شد و تا به امروز پس از گذشت ۱ هفته از بازداشت وی اطلاعی از وضعیت وی در دست نیست. 

بنقل از یک منبع مطلع؛ “مبین بلوچ”, وقتی با موتور سیکلت در حال حرکت بود ماموران از پشت ضربه زدند و بر اثر آن از موتورسیکلت پرت شده و بشدت زخمی شد.

این منبع مطلع همچنین گفت: ماموران با وجود وخامت اوضاع جسمانی او را به داخل ماشین انداخته و با خود بردند و پس از انتقال به بهداری در شهرستان قصر قند وی را بازداشت کردند. 

این منبع مطلع در ادامه گفت؛ در حالی که ۱ هفته از بازداشت مبین بلوچ گذشته علیرغم پیگیریهای خانواده و نزدیکان وی هیچگونه پاسخ مشخصی مبنی بر مکان نگهداری و یا ارگان بازداشت کننده وی و اتهامات احتمالی وی به خانواده اش اطلاع داده نشده است.