بازداشت و بیخبری از وضعیت ۱ شهروند اهل سنت در شهرستان چابهار

پایگاه خبری / تحلیلی نگامطی روزهای گذشته, “ابراهیم بلوچ”, فعال مذهبی اهل سنت, ساکن شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان, توسط ماموران اداره اطلاعات این شهرستان بازداشت شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کمپین فعالین بلوچ, روز یکشنبه ۷ مهر ماه ۱۳۹۸, “ابراهیم بلوچ”, فعال مذهبی اهل سنت در حوزه علمیه جامعه الحرمین شهرستان چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان, در مسیر بازگشت از محل این مکان به منزل خود توسط ماموران اداره اطلاعات چابهار بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

بنقل از یک منبع مطلع؛ خانواده “ابراهیم بلوچ”, از بی خبری فرزندشان به شدت نگران بوده و از علت بازداشت و محل نگهداری وی بی اطلاع هستند.

این منبع مطلع در ادامه گفت: با توجه به تداوم بازداشت و بیخبری از این فعال مذهبی اهل سنت خانواده “ابراهیم بلوچ” برای پیگیری وضعیت و علت بازداشت فرزندشان به اداره اطلاعات و دادگستری شهرستان چابهار مراجعه کردند که به آنها اخطار داده شده که به هیچ وجه بازداشت فرزندشان را رسانه ای نکنند.

در ماه های اخیر بازداشت و احضار فعالان مذهبی اهل سنت در استان سیستان و بلوچستان توسط ارگانهای امنیتی بخصوص اداره اطلاعات شدت گرفته است.